Ātrais kredīts bez bankas

Bankas piedāvā patēriņa, hipotekāro kredītu, dažreiz arī līzingu un citus aizdevumu veidus, turpretim ātrais kredīts ir mazu summu kredīts, kas domāts sociālās funkcijas pildīšanai. Šī t.s. “sociālā funkcija” nozīmē to, ka kredīts paredzēts lietošanai situācijās, kad radušies neparedzēti izdevumi, piemēram, saplīsusi mašīna, vajadzīga nauda slimnīcai, u.t.t.

Kad ņemt ātro kredītu?

Saņemt ātro kredītu

Kā jau minēts – neparedzētās situācijās. Banku izsniegtie kredīti ir ar ilgtermiņa raksturu, varbūt vienīgi izņemot overdrafta pakalpojumu, turklāt tos nevar saņemt uzreiz. Tā ir vēl viena būtiska atšķirība starp ātro kredītu un banku izsniegto kredītu. Protams, atšķiras arī kredītsaistību termiņi. Ātrajiem kredītiem – ar dažiem izņēmumiem – maksimālais kredīta termiņš ir 30 dienas. Uz ilgāku laiku kredītu izsniedz bankas, kā arī daži ātro kredītu sniedzēji, kuri izsniedz lielākas summas (taču šeit jau var runāt par patēriņa kredītu).

Ātrais kredīts ir noderīgs dažādās situācijās. Pāris piemēri, kas parāda tā pielietojuma dažādību: nauda zobārstam, nauda transportam, nauda pārtikai, sadzīves precēm un pat ceļojumam. Interesanti, ka ātrais kredīts tiek izmantots arī, lai segtu citu kredītu maksājumus. To jums neiesakām darīt, bet kopumā var teikt tā: cik pielietojumu ir naudai, tik pielietojumu ātrajam kredītam.

Ātrie kredīti un parādu piedzinēji

Ar ātrajiem kredītiem parasti asociējas izpostītas dzīves, pusaudži, kuri nesaprot, kur viņi iekuļas, internetā noformējot ātro kredītu, u.t.t. Taču varam pastāstīt pāris lietas, kas jums palīdzēs saglabāt vēsu prātu arī tad, ja esat iekļuvis parādos (tas pats attiecas arī uz situācijām, kad parāds ir bankai vai cita veida finanšu kompānijai).

Pirmkārt, kad lieta ir nodota parādu piedzinējiem, tad parādu piedzinēji ir nopirkuši jūsu parādu par mazāku summu, nekā to, cik jūs esat parādā. (Interesanti, ka, piemēram, Dānijā ir iespējams nopirkt savu kredītu, jo tur kredītu reģistrs ir atvērts.) Tas nozīmē, ka jūs varat atmaksāt, piemēram, pamatsummu, neuztraucoties par papildus izmaksām, kuras mēģina izmantot parādu piedzinēji, saprotot, ka parasti jau cilvēki no viņiem baidās. Nebaidieties, izrādiet iniciatīvu un mēģiniet vienoties ar parādu piedzinējiem.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet visus piedāvājumus – varbūt šoreiz izdevīgāks ir ātrais kredīts, nevis banka.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.