Ātrie kredīti un eiro

Kaut arī vienīgās lielās izmaiņas, kas skārušas ātro kredītu nozari līdz ar eiro ieviešanu, šķiet, ir tas, ka tagad ātro kredītu devēji vērtēs spēju kredītu atdot arī pamatojoties uz jūsu ienākumu/izdevumu pārpalikumu, ar eiro ieviešanu ir radušās arī mazas, tikko pamanāmas atšķirības izsniegto kredītu apjomā. Tās un vēl citas izmaiņas īsi apskatīsim šajā rakstā.

Ātro kredītu apjomi pēc eiro ieviešanas

Latvijas eiroKredītdevējiem pieejamas trīs iespējas, kā noapaļot izsniedzamo kredītu summas. Daži tās uztur iepriekšējā līmenī; citi, piemēram, 200 latu aizdevuma vietā piedāvā 300 eiro aizdevumu (lielāka summa); vēl citi 150 latu aizdevumu vietā piedāvā 200 eiro aizdevumu (mazāka summa); vēl citi 150 latu vietā piedāvā 215 eiro aizdevumu (tāda pati summa). Vienotas sistēmas, kā šīs summas noapaļot, kredītdevēju vidū acīmredzot nav.

Jāsaka, ka šīs atšķirības varbūt ir svarīgas tikai retajam kredītņēmējam, savukārt citiem būs gauži vienalga, jo tie tāpat aizņemas tieši tik, cik nepieciešams. Taču, piemēram, Credit24 un citi patēriņa kredītdevēji, nu izsniedz līdz 3000 eiro 2000 latu vietā, kas ir par 100 latiem vairāk, un tā nav maza summa; varētu teikt, ka šajā situācijā cilvēki ir ieguvēji. Lielākoties kredītdevēji turpina izsniegt “apaļas summas”, kas dažos gadījumos ir nedaudz, nedaudz neizdevīgāk patērētājiem, jo var saņemt mazāku bezmaksas aizdevumu, bet dažos – izdevīgāk (piem. SMSCredit.lv gadījumā).

Citas izmaiņas ātro kredītu darbībā

Daži kredītdevēji, iespējams, ņemot vērā to, ka gaidāmi dažādi ierobežojumi to darbībā (tas ir, sagaidāma arī peļņas krišanās), ir, piemēram, izmainījuši akcijas. Reģistrācijas maksa pie lielākās daļas kredītdevēju ir samazinājusies; tagad tā ir 0.01 eiro 0.01 lata vietā.

Var tikai secināt, ka pāreja uz eiro ir noritējusi gludi, un neskaitot dažas niecīgas izmaiņas (piemēram, kredītu summā), ātrie kredīti ir palikuši gluži tādi paši, kā pagājušogad. Vēlam veiksmīgi un pārdomāti aizņemties arī jaunajā valūtā.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.