Ātrie kredīti un studiju gadi

Kredīts internetāJaunekļi mūsdienās pieaug lēnāk, bet vēlas būt pieauguši ātrāk. Jaunības gadi saistās ne tikai ar vētrainām ballītēm un dzīvi ietekmējošām izvēlēm, kas varbūt pat vairāk nekā skolas gadi ietekmē turpmāko dzīvi. Studiju gadi ir laiks, kad meklējam savu vietu dzīvē, kad vecāku autoritāti nomaina savējā, un tas nemaz nav viegli. Viena no galvenajām sfērām, kurā studentiem parasti rodas problēmas, ir tieši materiālā. Un te nu mēs sastopamies ar ātrajiem kredītiem un jauniešu iespējamo attieksmi pret tiem.

Lielai daļai studējošo vecāki palīdz ar iztiku, taču tāpat liela daļa studējošo jau otrajā, trešajā studiju gadā sāk strādāt, kā nu prazdami nodrošinot sevi ar iztikai nepieciešamajiem līdzekļiem. Tieši šeit daudzi sastopas ar grūtībām – pēc pāris neveiksmīgi apdomātiem tēriņiem, visa prātā izprojektētā “neatkarība no vecākiem” pazūd kaķim zem astes. Taču studenti nebūtu studenti, ja neķertos pie radošiem risinājumiem, kā risināt sasāpējušo materiālo stāvokli. Ne velti jaunekļi ir biežākie narkotirgoņi, iesaistās dažādos muļķīgos darījumos vai strādā slikti apmaksātus darbus. Jā – jāatzīst, ka jaunekļi arī visbiežāk iekļūst parādos.

Taču jāsaprot viena lieta – daudzi jaunekļi ir ļoti atbildīgi un attiecīgi izturas arī pret parādiem, kas viņiem noturējuši finansiālo neatkarību pēc kāda fiasko. Tā kā studentiem reti pieder kāds lielāks īpašums (students ar mašīnu ir pārticis students), riski zaudēt kādu nebūt īpašumu uz studentiem neattiecas. Tāpat uz studentiem neattiecas arī parādu sociālā stigma – nu un, ja kādam zaļoksnam cilvēciņam pazvana uz darbu “McDonalds”, sūdzoties par neatmaksātu ātro kredītu? Tādēļ paradoksālā kārtā studenti – kaut arī tie bieži aizņemas neapdomīgi – ir galvenie, kam daudz kas tiek piedots ātro kredītu ziņā.

Finansiālā neatkarība ir viena no svarīgākajām lietām, kas pierāda – tu dzīvē esi ko sasniedzis. Tā principā ir nenovērtējama tādā ziņā, ka ļauj ne tikai skaudrāk apzināties naudas vērtību, bet arī padara cilvēku nopietnāku. Ātrais kredīts, kad tas tiek izmantots saprātīgi, dod iespēju studentiem paturēt neatkarību no vecākiem (finanšu iztrūkumu sedzot ar liekām virsstundām zvanu centrā, restorānā vai citā darbavietā), un izmantots neapdomīgi, tas tāpat sniedz zināmu mācību.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.