Ātro kredītu reklāma Latvijā

Finanšu pakalpojumu sniedzējiem reklāma ir patiešām vajadzīga: iedomājieties sevi, nezinošu par ātro kredītu vai hipotēku aizdevuma pieejamību, domājam, vai eksistē tik patiesībā specifiski pakalpojumi, kā ātrie kredīti vai hipotēku kredīts. Šie pakalpojumi gluži vienkārši nav iespiedušies tautas atmiņā, turklāt pakalpojumu sniedzēji saprotamu iemeslu dēļ ir ieinteresēti reklamēt savus pakalpojumus. To gan jādara ar apdomu un cieņu, turklāt ņemot vērā patērētāju tiesību aizsardzības likuma noteikumus par ātro kredītu reklāmu – ne tā, kā to paveica ViaSMS.

ViaSMS

Augusta beigās un septembra sākumā TV skatāmā ViaSMS reklāma ar 1. skolasdienas tematiku izraisīja plašas diskusijas un izsauca sižeta izveidi LTV. Tajā labklājības ministre Ilze Viņķele asi kritizē reklāmas morālo stāju. Reklāmā redzama meitenīte, kas minstinās, pirms doties uz skolu, kā arī viņas vecāki – māte, kas no darba brauc ar sabiedrisko transportu; tēvs, kas iepērkas un aizdomājies skatās uz savu kredītkarti; nobeigumā redzams, kā ģimene satiekas mājās, atskanot tekstam: “Turies, un ja kas – palīdzēsim.” Kaut arī attēlotā ģimene ir visnotaļ pārtikusi, reklāma, piemēram, labklājības ministri mudina domāt, ka pēc toņa reklāmas beigās vajadzētu parādīties sociālo dienestu tālruņa numuram. Reklāmas veidotāji gan uzsver, ka reklāmas tonis mudina domāt par to, ka tas ir vienreizējs (t.i., tam jānotiek tikai vienu reizi) risinājums, taču iespējams attīstīt arī citu viedokli.

Tātad, fakti – šajā reklāmā tiek attēlota Zinību diena – pirmais septembris. Tas vecākiem saistās ar papildus izdevumiem – drēbes, skolas preces, burtnīcas, tas viss vecākiem jāpērk bērnam. Abi vecāki izskatās gana noraizējušies par savu materiālo situāciju, kaut arī ārēji rādīti kā vidusmēra rīdzinieku ģimene. Kredītdevēji nedrīkst ar reklāmu likt noprast, ka ātrais kredīts ir risinājums finansiālām problēmām, taču šī reklāma ar tās emocionālo noti liek gan domāt par to, cik ētiski ir saistīt Zinību dienu ar ātrajiem kredītiem, gan to, vai tad tiešām šeit nav noticis likumpārkāpums.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.