Budžets atvērs Jums acis uz jūsu finansēm

Jūs ikmēneša budžets parādīs Jūsu faktiskos izdevumus par mājokli, ieguldījumiem, īstermiņa kredītiem, iepirkšanos, izklaidēm u.c. Jums būs iespēja uzraudzīt un kontrolēt nevajadzīgus izdevumus un palielināt uzkrājumus, kā arī retāk izmantot ātro kredītu internetā, kurš reklamē pirmo kredītu bez procentu maksas – atmaksā tik, cik paņēmi.

  1. Pirmā lieta, kas Jums jādara, plānojot budžetu, ir jāiesaista visa ģimene. Ja esat viens no pieciem cilvēkiem savā mājsaimniecībā, Jūs nevarat vienkārši izveidot budžetu, piespraust to pie ledusskapja un iedomāties, ka visi to ievēros. Tā vietā, iesaistiet visus budžeta plānošanā. Iesaistiet arī Jūsu bērnus, jo tas palīdzēs tiem vēlāk dzīvē ar to budžetiem un parādiem.
  2. Jūsu budžetam ir jābūt daļai no Jūsu ikdienas grafika, citiem vārdiem sakot, tam ir jākļūst par ieradumu, lai Jūsu budžets vienmēr būtu Jūsu prātā, lai tad, kad Jūs dodaties iepirkties, Jūs neiztērējat 150 € jaunām kurpēm.
  3. Nelietojiet kredītus pārāk bieži, lai samaksātu par ikdienas izdevumiem. Es ieteiktu kredītus nelitot vispār, ja runa ir par ikdienas izdevumiem. Tie nav domāti, lai segtu ikdienas izdevumus. Piemēram, neiegādājieties Jūsu pārtikas preces ar kredītu palīdzību. Protams, ja nav ko ēst, tad ir saprātīgi paņemt ātro kredītu atbildīgi, bet ne katru mēnesi. Ja tas ir nepieciešams katru mēnesi, tad jāmeklē atbilde, kāpēc tas tā notiek. Ideāli, ja ātrie kredīti tiek ņemti pa retam un ne biežāk, kā 10 reizes gadā.
  4. Ir svarīgi, lai Jūsu budžetā būtu sava veida atlīdzības shēma. Piemēram, divas reizes mēnesī, ir Kino un vakariņu vakars „Muusu” vai citā lieliskā restorānā, vai vienu vakaru mēnesī Jūs varat aiziet uz SPA. Tas sniegs Jums atlīdzību un kaut ko, ko gaidīt. Ja Jūs tikai pieturaties pie budžeta un neatalgojat sevi, ir viegli nomaldīties no budžeta plāna.
  5. Plānojiet ieviest savu budžetu, kad būs vieglāk pie tā pieturēties. Piemēram, Jūs nevēlaties sākt pilnīgi jaunu budžetu tieši pirms svētku sezonas, bet Jūs varētu pagaidīt un sākt tad, vai sākt no jaunas nedēļas, ja līdz gada beigām vēl tālu.
This entry was posted in Noderīgi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.