Darba attiecību nodibināšana

DraugiLai iepazītu otru cilvēku, ikvienas attiecības prasa laiku. Darba attiecības, iespējams, nav svarīgākās Tavā dzīvē, tomēr labs kontakts ar kolēģiem un kopīgas intereses ir pamats sadarbībai starp uzņēmuma darbiniekiem, kas ir gandrīz katra darba devēja sapnis.

Lai gan komandas darbs ir nepieciešams teju ikvienā darbavietā, situācijas, kad darbinieka intelektuālais potenciāls ir augstāks par tā emocionālo inteliģenci, izraisa savstarpējas nesaskaņas. Mēs teju katrs atceramies gadījumus, kad gudrs, ļoti prasmīgs un profesionāli izglītots cilvēks, studiju laikā – ļoti apzinīgs, visapķērīgākais un zinošākais biedrs, no cilvēciskā viedokļa ir īsta suņa nagla. Ir cilvēki, kam daba devusi ārkārtīgi augstu intelektuālo koeficientu, taču kuru emocionālā attīstība krietni atpaliek. Vai nu šo lielo atšķirību ir izraisījis līdzcilvēku apbrīns jau agrā vecumā, ļaujot bērnam apzinoties savu īpašo līmeni, tādējādi sabojājot viņu ar nemitīgām uzslavām un pat glaimiem, vai arī problēmas ir radušās pieaugot, kad karjera prasījusi savu, bet nerēķināšanās ar cilvēkiem kļuvusi par normu, pieņemoties apmēros. Šis, protams, katrā firmā tikai izņēmuma gadījums, tomēr izņēmumi apstiprina likumus.

Lai labāk sastrādātos gan ar kompānijas vadību, gan kolēģiem, nepieciešams kaut minimāls emocionālās inteliģences līmenis. Taču to personu, kāda Tu esi, neveido tikai IQ (intelektuālais koeficients) un EQ (emocionālais koeficients), bet arī personības iezīmes. Līdz ar to ir redzams, cik daudz darba ar sevi jāveic, lai kļūtu par to, par ko vēlies kļūt.

Dažas svarīgākās lietas, kas jāievēro, ja gribi izveidot labas darba attiecības: izrādi personīgu attieksmi pat brīžos, kad sarunā iesaistījušies vairāki; esi vienmēr pieejams; ieklausies vairāk, kā runā; nesaki ‘jā’, ja vien to patiešām negribi; svini citu uzvaras; nebaidies lūgt palīdzību; nebaidies kļūdīties; nemeklē uzmanību; runā droši un ar pārliecību; neizplati baumas un neapmelo; netiesā citus; esi iejūtīgs.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.