Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa kredīts jeb aizdevums atšķirībā no SMS kredīta, kas ir īstermiņa aizdevums. Šo kredītu iespējams iegūt pret ķīlu – piem., nekustamā īpašuma ķīlu.

Hipotekāro kredītu izsniedz uz noteiktu laiku un tās vairs nebūs 30 dienas, kā tas ir īstermiņa kredītu gadījumā, bet gan mēneši un vairāki desmiti gadu. Šis kredīts galvenokārt domāts mājas vai dzīvokļa iegādei, mājas vai dzīvokļa labiekārtošanai, mājas un dzīvokļa remontam un tamlīdzīgām lielām nopietnām lietām, kuras prasa nopietnus līdzekļus. Parasti pirms šī kredīta iegādes ir iespējams izvēlēties tādu lietu, kā procentu likmi. Pastāv divi varianti: mainīgā procentu likme vai arī fiksētā procentu likme. Fiksētā procentu likme ir procentu likme, kura ir nemainīga, bet mainīgā procentu likme sastāv no mainīgās starpbanku procentu likmes (RIGIBOR, LIBOR, EURIBOR), kā arī no bankas nemainīgās papildu likmes. Mainīgai procentu likmei noteikti vajadzētu būt mazākai nekā fiksētai procentu likmei un kā jau mainīgā procentu likme tā mainās. Vienā brīdī viņa var mainīties tā, ka klientam ik mēnesi ir jāmaksā vairāk, bet jau nākošajā brīdi tā var mainīties tā, ka klientam ik mēnesi ir jāmaksā mazāk. Vairāk par šī, procentu likmēm uzzināsi savā bankā pirms kredīta iegādes un tad arī varēsi izlemt un pieņemt lēmumu, kura no šīm procentu likmēm ir garšīgāka.

Nākošais, kas pie Hipotekārā kredīta nāk klāt ir kredīta ikmēneša maksājumi. Tāpat, kā parasti ir divas procentu likmes, tāpat ir divi veidu grafiki, kā atmaksāt kredītu. Pirmais no tiem ir dilstošais kredīta atmaksas grafiks. Dilstošais kredīta atmaksas grafiks to arī nozīmē, ka sākumā nāksies maksāt lielāku summu, bet pie beigām šī summa jau būs pavisam maza, jo lielās naudas būs atmaksātas jau sākumā. Šāds grafiks varētu patikt tiem, kas jau sākumā var atļauties maksāt tās lielās summas, kuras prasa banka, bet pie beigām būs jāmaksā daudz mazāka kapeika. Nākošais ir vienādais atmaksas grafiks. Vienādais atmaksas grafiks nozīmē to, ka būs viena nemainīga summa, kura katru mēnesi būs jāmaksā, ja neskaita procentus, kuri mainās, kā rezultātā mainās summa, bet par to visu vairāk var uzzināt bankā, kurā ir doma ņemt hipotekāro kredītu.

Kuru no daudzajām bankām izvēlēties? Jāizvēlas tā banka, kura piedāvā visizdevīgākos nosacījumus kredītņēmējam. Jāskatās uz procentu likmēm, atmaksas termiņiem, līgumsodiem un tā tālāk. Pirms aizņemies izvērtē  savas spējas atmaksāt kredītu, kā arī šajā gadījumā izvērtē savas spējas atmaksāt hipotekāro kredītu nākotnē, jo kredītu var atļauties cilvēki ar regulāriem ienākumiem.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.