Investīciju kredīts

Lai raksturotu investīciju kredītu, piemēram doti dažu banku piedāvājumi.

Krediidipank: “Investīciju kredīts – kredīts investīcijām uzņēmuma pamatlīdzekļos (iegādei vai atjaunošanai) vai būvniecībai, kas saistīta ar projekta realizāciju.” Lai noformētu kredītu investīcijām Krediidipank, minimālā aizņēmuma summai jābūt 25 000 EUR, maksimālā ir atkarīga no uzņēmuma investīciju mērķa, maksātspējas, nodrošinājuma vērtības. Kredītu var aizņemties termiņam līdz sešiem gadiem, bet, ja aizņēmums tiks ieguldīts komerciālā īpašumā – līdz desmit gadiem. Kredīta nodrošinājums var būt gan pats investīciju objekts, neatkarīgs nekustamais īpašums vai termiņnoguldījums, pamatlīdzekļi vai galvojums. Krediidipank finansē līdz 80% no projekta summas. Kredīta ņēmējam jābūt LR reģistrētai juridiskajai personai ar pozitīvu kredītvēsturi un pozitīviem saimnieciskās darbības rezultātiem.

Noformējot investīciju kredītu SEB bankā, par nodrošinājumu var kalpot nekustamais īpašums un galvojumi, gan arī uzņēmuma kapitāldaļas un aktīvi. Kredīta atmaksas grafiks tiek sastādīts, saskaņojot to ar iesniegto biznesa plānu un ikmēneša vai ik ceturkšņa paredzamo naudas plūsmu.

PohjolaBankplc filiāle Latvijā piedāvā investīciju kredītu ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu uzņēmumiem, kuri vēlas ieguldīt savas uzņēmējdarbības attīstībā. Šeit kredīta finansējums ir nopietnāks – minimālā aizņēmuma summa ir 1 miljons EUR, taču nodrošinājumam tāpat kalpo komercķīla uz uzņēmumam piederošajiem aktīviem, nekustamais īpašums, galvojumi.

Swedbank piedāvā ilgtermiņa investīciju kredītus, kam papildus nodrošinājumam var izvēlēties arī debitoru parādus un preču krājumus. Atbalsta instruments paredzēts līdz 80% apmērā no kopējām projekta izmaksām.

Ir vērts interesēties par investīciju aizdevumu vienotajā attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kas uzņēmējiem atvieglo biznesu, piedāvājot valsts programmas. Paralēli investīciju kredīta citiem nosacījumiem, jāievēro arī lietderības un efektivitātes principi. Piemēram, lai attīstītu apstrādes rūpniecības nozares biznesa projektu, tam jāatbilst vismaz trijiem no šādiem efektivitātes kritērijiem: darbavietu skaita palielināšana; pievienotās vērtības pieaugums; produktivitātes pieaugums; ražošanas procesa efektivitātes pieaugums; produkcijas kvalitātes paaugstināšana. Maksimālā summa aizdevumam ir līdz 1 430 000 EUR, bet tā nevar būt lielāka, kā 75% no kopējām projekta izmaksām. Minimālā aizdevuma summa 76 835,08 EUR attiecas uz uzņēmumiem, kuri atbilst īpašas Starta programmas prasībām.

This entry was posted in Noderīgi and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.