Kā motivēt sevi un pieturēties pie plāna?

Dažādi plāni ir mūsu dzīves, viena no galvenajām, sastāvdaļām. Mēs veidojam plānus un cenšamies tos īstenot. Katram no mums ir dažādi plāni. Tie var būt lielāki vai mazāki, bet plāni ir un būs. Kādus plānus mēs vēlamies īsteno un cik cieši uz to tiecamies ir atkarīgs no ļoti daudziem un dažādiem apstākļiem.

Mums var būt ļoti lieli un abstrakti plāni, piemēram, nopelnīt miljonu. Vai plāni var būt pietiekoši viegli sasniedzami, piemēram, iegadāties kādu preci. Abstraktie plāni ir tie, kur mēs zinām ko vēlamies, bet to sasniegšana ir pagrūta un nav īsti skaidrs kā to izdarīt vai pat ir apšaubāms ka tas izdosies. Šādus plānus mēs varam pieņemt kā dzīves plānus. Bet tādi plāni, kuru realizēšana ir atkarīga tikai no mūsu apņēmības un vēlmes, šos plānus mēs patiešām varam īstenot.

Bieži vien, mēs vēlamies kaut ko sasniegt, bet tādu vai citu apstākļu dēl, mēs nespējam pieturēties pie šī plāna. Labs piemērs ir došanās uz sporta zāli. Mēs vēlamies uzlabot savu formu. Vēlamies būt stipri un skaisti, bet tas ir grūti. Mums ir jādodas uz zāli un jātrenējas. Tas prasa lielu apņemšanos un gribasspēku. Ir grūti sevi piespiest doties un darīt visu kas ir jādara, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Galvenais iemesls šādām sajūtām ir mūsu ieradumi. Mēs cenšamies radīt sportošanu par savu ieradumu, bet citi ieradumi stāv tam ceļā. Mēs atrodam atrunas kuras liek justies labi par to, ka šodien neiesim jo ir jādara tas un tas. Nejūtamies labi, nav laika un aiziesim rīt.

This entry was posted in Noderīgi and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.