Kas ir ātrais kredīts

Kaut gan par ātru var nosaukt lielu daļu kredītu, izņemot, piemēram, hipotekāro, kura saņemšanai nepieciešamas kādas divas, trīs nedēļas, ar ātro kredītu tomēr saprotam kredītu, kuru varam saņemt pie ātro kredītu devējiem. Šajā rakstā apskatīsim to, ko var saprast ar vārdu salikumu “ātrais kredīts”, kā arī paskatīsimies, kur tas iederas, salīdzinot ar citiem kredīta veidiem.

Ātrais kredīts

Ātrais kredīts ir aizdevums, parasti mazā summā (līdz 300 eiro), kuru kredītdevēji piedāvā fiziskām vai juridiskām personām, parasti termiņā līdz 30 dienām. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs gan ātros kredītus dēvē par distances kredītiem (avots), tādējādi uzsverot to, ka šajās firmās (Latvijā tādu kopā ir 19) aizdevumu izsniegšana notiek ar interneta starpniecību. Šādam kredīta veidam ir svarīga pieeja klienta datiem – piemēram, ienākumu līmenim, kredītvēsturei, – lai varētu kredītu izsniegt, pamatojoties uz to, vai klients spēs to atdot.

Kur un kā saņemt ātro kredītu?

Saņemt kredītu

Ātro kredītu var saņemt pie ātrā kredīta devējiem, piemēram, SMSCredit.lv, kas kļuvis par brenda vārdu (vēl joprojām ātro kredītu sarunvalodā dēvē par “SMS-ku” vai “SMS kredītu”). Kopā Latvijā darbojas 19 ātro kredītu devēji, pie kuriem naudu parasti var saņemt pāris minūšu laikā, piereģistrējoties mājaslapā un ar 1 santīma pārskaitījumu apstiprinot savu identitāti. Lai aizņemtos kredītu summā virs 100 latiem (EUR 142.29), nepieciešams norādīt savus ikmēneša ienākumus.

Kam paredzēti

Ātrie kredīti ir paredzēti, lai apmierinātu iedzīvotāju finansiālās prasības. Ja Jūs esat apmaldījies parādu labirintā un Jums ir nepieciešama papildus nauda, lai risinātu savu problēmu, šis plāns nekad Jūs nepievils. Šis kredīts ir diezgan atšķirīgs no parastā kredīta. Šeit Jūs varat iegūt nelielu naudas summu, ko būs viegli atmaksāt norādītajā termiņā. Steidzamām vajadzībām jābūt izpildītām pēc iespējas ātrāk. Tas ir iespējams tāpēc, ka ātrie kredīti nepieprasa apgrūtinošas pārbaudes. Aizņēmējam ir ļoti svarīgi atmaksāt aizdevēja naudu laicīgi.

Kāda ir ātrā kredīta vieta citu kredītu vidū?

Ātrais kredīts ir visīsākajā termiņā pieejamais kredīts ar vismazākajām aizdevumu summām un visaugstākajām procentu likmēm. Piemēram, PTAC atskaitē par nebanku kreditēšanas sektoru tika minēts, ka ātro kredītu gada procentu likmes var sasniegt līdz pat 5000%, taču šāds absurds gada procentu likmē ierēķina, piemēram, 12 komisijas maksājumus; maksu par pagarināšanu; procentus rēķina salikti; u.t.t.

Atgādinām, ka, aizņemoties no tiem ātro kredītu devējiem, kas ir Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedri, soda procenti nekad nebūs lielāki par 100% no aizdevuma summas; tas ir, ja neveicat maksājumus laikus, maksimālās kopējās izmaksas ir 100% no aizdevuma summas, plus vēl aizdevuma komisijas maksa.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.