Kur pavadīt brīvo laiku ar ģimeni bez aizdevuma

Cik dažādas ir Latvijas ģimenes, tik dažādas ir arī to kopīgās nodarbes, kuras neprasa aizdevuma izmantošanu. Daudzi dod priekšroku aktīvai atpūtai, kura neprasa naudu vai to prasa maz. Katrā pašvaldībā vairāk vai mazāk pasākumu tiek veltīts tieši ģimeņu aktivitātēm. Ja tas ir maratons, eksistē diferencēts piedāvājums gan lieliem, gan maziem. Atkarībā no interesēm un pieejamā aprīkojuma varam piedalīties gan riteņbraukšanas, gan skriešanas, gan skrituļošanas maratonos. Sporta pasākumi ietver arī citus izklaides veidus. Mazie var izlēkāties pa piepūšamajām atrakcijām, visi – piedalīties šautriņu turnīros, šaut ar loku, ievingrināt roku basketbola soda metienos. Ziemā aktīvākie var doties uz ledus hallēm slidot, vasarā – skrituļot laukumos un parkos vai ar volejbola bumbu aizbraukt pie jūras.

Kultūras un mākslas festivāli iezīmē citu brīvā laika pavadīšanas veidu – klausīšanās un skatīšanās izkopšanu, muzikālās un mākslas gaumes attīstīšanu, estētisku prieku un baudīšanu. Parasti šādos pasākumos ir pieejamas radošās darbnīcas, un bērni kopā ar vecākiem vēl ilgi var priecāties par kopīgi izgatavotām maskām, rotām, zīmējumiem vai vienkārši izbaudīt kopīgas atmiņas. Kultūras cienītājiem piemērotas arī ģimenes formātam atbilstošas teātru un operas izrādes, koncerti un leļļu teātra uzvedumi.

Ja nesaista masu pasākumi, var izplānot visdažādākos maršrutus, sākot no dzimto āru aplūkošanas, beidzot ar kalnos kāpšanu Eiropas un pasaules kalnu masīvos. Velosipēdu īpašnieki var doties nelielā ekskursijā pat ar pārnakšņošanu – ar teltīm bagāžā un lietusmēteļiem katram gadījumam. Pārgājieni kājām ir lieliska iespēja izpētīt vēl neatklātas takas savā pilsētā. Tāpat var iegādāties biļeti uz attālu dzelzceļa staciju, un, meklējot slēpņošanas (geocashing) vietas, doties ceļojumā, kam nekas vairāk nav vajadzīgs, kā tikai vienkārša vēlēšanās būt kopā ar savējiem.

Ja rudenīgajās vēsmās negribas bāzt degunu laukā pa durvīm, viesu uzņemšana ir tikai viena no daudzajām izvēlēm. Uzaicinot ciemos draugus, varam palepoties ar jaunākajiem kulinārajiem atradumiem vai stāstiem par neseno ceļojumu. Tāpat arī mājās pavadīts kino vakars, vienkārši ieritinoties dīvānā ar visiem tīkamu filmu, ir omulīga izklaide, kad apnikusi burzma un gribas paslēpties ģimenes ligzdā.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.