Mīti par ātrajiem kredītiem

Nav noslēpums, ka dažādu iemeslu dēļ sabiedrības attieksme pret ātrajiem kredītiem ir, maigi sakot, visai noraidoša. Iespējams, tas radies no tā laika, kad tikt pie jebkura veida kredītiem bija vienkārši, bankas un nebanku kreditori uzstādīja sīkus un viegli izpildāmus nosacījumus un viens cilvēks varēja ņemt teju neierobežotu skaitu kredītu, turklāt pat nepadomājot, vai spēs tos atmaksāt. Tā kā algas tolaik bija lielas, daudziem uztraukumu nebija, taču ir skaidri zināms, kā tas beidzās. Mīti par kredītiem ir dzīvi vēl pat šodien, un daudzi no tiem ir ļoti populāri.

Mīts: ātro kredītu devēji izsniedz aizņēmumus jebkuram, kurš tikai ir pārsniedzis 18 gadu slieksni.

Patiesībā tā nebūt nav. Pirmkārt, daudzi aizdevēji ir pacēluši šo slieksni – aizdevums pieejams tikai tad, ja klients ir vismaz 20 vai 21 gadus vecs. Lai gan pastāv arī kreditori, kas izsniedz aizdevumus pēc 18 gadu vecuma, šajā rīcībā nav nekas nosodāms, jo pēc LR likumiem 18 gadus veca persona ir pieaudzis cilvēks, kura varā ir lemt pār sevi, veikt komerciālu un cita veida darbību, brīvi rīkoties ar savā ziņā esošajiem naudas līdzekļiem utt.

Otrkārt, neatkarīgi no vecuma kreditori ļoti rūpīgi izpēta personas spēju atmaksāt kredītu. Ja tā ir nepietiekama, personai saņemt naudu no kreditora nav iespējams.

Mīts: aizņemoties kādu naudas summu, ir jāatdod trīsreiz, četrreiz, piecreiz vairāk nekā sākumā.

Tā kā LR likumi regulē jebkura veida uzņēmējdarbību, arī ātro kredītu sniedzējus, ir noteikts, ka kopējais parāda apjoms nedrīkst pārsniegt 100% no sākuma summas. Tātad, ja esat aizņēmies, piemēram, 200 eiro, maksimums, ko no jums var prasīt kreditors, ja laikus nepildat savas saistības, ir divreiz lielāka summa, šajā gadījumā – 400 eiro, kas arī ir noteiktie griesti.

Jāpiebilst, ka, ņemot kredītu, procentu likme nekad nav 100%. Šāda situācija var izveidoties tikai tad, ja kredīta ņēmējs sistemātiski nemaksā parādu, kavē termiņus, neatdod noteikto summu. Tad “aug” klāt kredīta procenti. Taču parasti sākuma likme ir aptuveni 20%, kas nozīmē, ka gadījuma, ja aizņematies šos pašus 200 eiro, jums būs jāatmaksā tikai 240 eiro. Tālākais ir jūsu pašu ziņa un atbildība.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.