Par vienkāršu ietaupīšanu ikdienā

Arvien vairāk cilvēku meklē budžeta un finanšu padomus šajās dienās, lai varētu labāk pārvaldīt un kontrolēt savas finanses, kā arī vieglāk bez sāpēm atmaksāt ātro kredītu internetā vai SMS veidā (paņemto). Ar pieaugošo bezdarba līmeni un migrantu krīzi Latvijā, un varbūtību, ka mūsu valsts ekonomiskais stāvoklis tik drīz neuzlabosies, zināt finanšu un budžeta padomus, kas var palīdzēt Jums saglabāt finanšu stabilitāti, ir ļoti svarīgi.

Arvien vairāk cilvēki izveido personīgo budžetu, lai kontrolētu ātro kredītu un citu veidu parādus.

Viena no sliktākajām lietām, ko Jūs varētu darīt, ir iegūt vairāk kredītu, lai atmaksātu iepriekšējo jeb pirmos kredītus. Lai gan procentu likmes ir ļoti zemas, procentu likmes dažādiem kredītiem tādas nav. Kredīti nekādā gadījumā, nav ikdienas risinājums Jūsu budžeta un finanšu problēmām. Ātrie kredīti ir lieliski tikai retās un svarīgās reizēs.

Budžeta izveidošanas mērķis galvenokārt ir redzēt, kur aiziet Jūsu nauda. Bez budžeta, Jūs vienkārši to nezināt. Vai Jūs zināt, cik procentus no savas algas Jūs tērējat pārtikas izdevumiem? Vai Jūs zināt, cik procentus no Jūsu ienākumiem Jūs tērējat apģērbam katru mēnesi? Bez budžeta, Jums nebūs ne jausmas par to, ko Jūs tērējat, un tādēļ nebūs ne jausmas, cik maksā paņemtais kredīts.

Budžeta plānotāju var izveidot pašu rokām vai atrast internetā, un tie Jums palīdzēs, vispirms nosakot, kādi ir Jūsu vispārējie ikmēneša ienākumi un pēc tam, kādi ir Jūsu izdevumi. Jums būs jāuzskaita katrs rēķins, vai tas ir jāsedz vienreiz gadā (piemēram, nekustamā īpašuma nodoklis, kurš ir pieaudzis Rīgā tiem, kuri negrib deklarēties), vai tie ir ikdienas izdevumi (piemēram, rīta kafija tuvākajā benzīntankā, kas maksā gandrīz 2 eiro). Apskatot visus šos skaitļus un summas, Jūs varētu būt pārsteigti par to, ko Jūs redzēsiet.

Vēl svarīgāk, Jums būs iespēja veikt pielāgojumus tam, kur Jūs tērējat savu naudu. Kad Jūs saprotat, ka Jūs maksājat vairāk nekā 1000 € par ik rīta kafiju katru gadu, Jūs varētu to pārdomāt! Jūs varētu arī saprast, ka šī summa varētu palīdzēt Jums atmaksāt kredītus vieglāk, kā rezultātā Jūs varētu dzīvot parādu brīvu dzīvi.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.