Pārtika un rēķini – ietaupiet!

Pārtika ir viena no jomām kur ir iespējas ietaupīt. Mēs varam atteikties no kādiem našķiem, varam uzmanīgāk iepirkties, varam meklēt akcijas piedāvājumus, lai ietaupītu. Liela problēma ar pārtikas iegādi ir tā, ka mēdzam iepirkt par daudz un tad nākas daļu izmest miskastē. Šādā veidā mēs izšķiežam diezgan daudz naudas. Ja mēs izveidojam konkrētu plānu ar noteiktam laikam paredzētajām maltītēm, varam doties uz veikalu un nopirkt tikai nepieciešamo. Šādi neizdosies ietaupīt ļoti daudz, bet kopumā var sanākt pamatīgs pienesums.

Rēķini ir viena lieta kas nav obligāta, bet, ja tos nemaksāsim, tad zinām ka nāksies saskarties ar sekām. Ja nemaksāsim elektrības rēķinus, mums atslēgs elektrību un visus pārējos pakalpojumus. Līdz pat tam, ka mūs var izlikt no dzīvesvietas. Uz rēķiniem nevajadzētu taupīt, bet pie lielas nepieciešamības varat nedaudz atlikt vienu maksājumu. Tas var apgrūtināt nākamo mēnesi, bet dotajā brīdī, ja ir gana liela vajadzība, var atrast papildus līdzekļus. Tas nebūtu jāplāno un ar to nevajag rēķināties, bet viena mēneša rēķina atlikšana vēl jums neatslēgs elektrību vai no mājas neizliks.

Pirms ķerties pie rēķinu atlikšanas, noteikti, ir jāapskata kur jūs tērējat pārējo naudu. Ja jūs bieži dodaties izklaidēties, kas arī prasa daļu budžeta, tad, pilnīgi noteikti, varat izlaist izklaides uz nedēļu vai vairāk. Tāpat ar citiem izdevumiem. Mēs varam ietaupīt uz ļoti dažādām lietām. Sliktākais ko varam darīt ir nepievērst kādiem izdevumiem uzmanību. Ja mēs sākam taupīt uz pārtiku, bet tērējam daudz uz izklaidēm, tad mums ir ļoti nopietni jāpārskata savs budžets. Tāpat ar rēķiniem, ja atliekam kādu rēķinu, lai iegūtu naudu kam neparedzētam, bet pērkam daudz un dārgu pārtiku, tas liecina ka mūsu prioritātes nav pareizā secībā.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.