Svētku drudzis un kredīti

Svētki ir nervozs laiks: visi gaida dāvanas, visi grib ēst un lietot grādīgos dzērienus (un pārmaiņas pēc ne tos lētākos), tādēļ daudzi izvēlas dažādos svētkos ņemt ātros kredītus. Šeit publicēsim Ivetas (vārds mainīts) stāstu par to, kā viņa iekūlās nepatikšanās ar ātrajiem kredītiem… un, pavisam nesen, arī tika no tām ārā.

Kredīts internetā

Ivetas neveiksmes ar kredītiem

Man ir divi dēli, viens vēl bērnudārzā, otrs mācās trešajā klasē. Esmu vientuļā māmiņa, tādēļ galus kopā savilkt ir smagi. It sevišķi grūti palika, kad aizgāju no vīra, kas izrādījās pavisam cits cilvēks, nekā pirms precībām. No viņa, starp citu, neko neesmu saņēmusi, tagad viņš strādājot Lielbritānijā, par mums neliekas ne zinis. Es strādāju “Statoilā”, kur uz rokas saņēmu nedaudz virs 300 latiem, kas saprotamu iemeslu dēļ ir daudz par maz, lai “dzīvotu”, nevis “iztiktu”.

Uz dēla 5. dzimšanas dienu paņēmu kredītu 50 latu apmērā, jo gribēju uzdāvināt viņam “Lego” klucīšus, vecākajam dēlam savukārt uz to brīdi bija jāpērk grāmatas skolai. Zinu, izklausās muļķīgi – kādēļ aizņemties, ja nav naudas? Bet man nauda bija, un, es teikšu godīgi – 5 gadi tavam bērnam paliek vienreiz mūžā. Jau pirms tam biju pārāk ilgi knapinājusies, varbūt neizdomāju līdz galam, kā atdošu kredītu, taču biju pārliecināta, ka to varēšu atdot.

Diemžēl tas notika tieši pirms mēneša grafika saplānošanas. Es gluži vienkārši nevarēju savākt stundas, lai saņemtu maksimālo iespējamo algu, jo kolēģe tikko atgriezās no atvaļinājuma un ne par ko nepiekāpās. Tā nu savu kredītu pagarināju, cerēdama, ka gan jau kaut kā izkulšos. Tad nācās ņemt vēl vienu kredītu, atkal 50 latus. Nemitīgi uztraucos par šiem kredītiem, līdz saslimu un tad jau viss aizgāja pa pieskari, līdz pie vairākiem aizdevējiem sakrājās kādi 500 lati.

Sev par labu varu teikt, ka tikko pa īstam sapratu, ka kredītus ar savu algu vienkārši fiziski nespēšu samaksāt, uzreiz zvanīju kredītdevējiem, kuriem varēju skaitīt visiem uz vienu kontu. Atradu, kur piestrādāt par apkopēju, un sāku maksāt kredītdevējiem 100 latus mēnesī. Pēc nedaudz vairāk kā pusgada pārskaitīju pēdējo maksājumu – 77,85 latus – kredītdevējiem, un, godīgi sakot, gribējās kliegt aiz atvieglojuma.

Nobeigumā gribas teikt – neiekrītiet tādās muļķībās. Un tomēr, es vienmēr atcerēšos sava dēlēna seju, kad pasniedzu viņam mantiņas, tādēļ par sevi galvoju tikai to, ka centīšos ietaupīt, lai nav jāaizņemas, kad gribas viņiem sagādāt prieku. 

This entry was posted in Noderīgi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.