Veidi kā atrast naudu savā budžetā

Latvijas eiroMūsu budžets, lielākajā daļā gadījumu, ir tas, kas nosaka to ko mēs darām. Ļoti daudz kas ir atkarīgs tieši no mūsu finansēm. Mēs varam plānot un ekonomēt cik vēlamies, bet budžetu palielināt mēs nevaram tikai to pārrēķinot. Palielināt savu budžetu varam tikai palielinot savus ienākumus.

Taču mēs varam savu budžetu koriģēt. Mēs varam atrast papildus līdzekļus jau no šiem pašiem, ierobežotajiem, līdzekļiem. Lai to izdarītu mums var nākties būt ļoti inovatīviem un var nākties samierināties ar atteikšanos no dažām lietām, bet, ja vēlamies kaut ko iegūt, parasti, nākas kaut ko upurēt. Tieši tā ir ar budžetu. Ja mums ir 500 eiro uz visu mēnesi, tad no šīs naudas mēs varam maksāt rēķinu, iepirkties, izklaidēties, veidot iekrājumus un darīt visu pārējo, bet tikai šīs summas ietvaros.

Ja mums ir vēlme vai nepieciešamība atrast naudu savā budžetā ir jābūt gataviem uz kompromisiem. Kaut kur varam nedaudz nogriezt, kaut ko atlikt un no kaut kā varam atteiktie, bet ir svarīgi izvēlēties pareizās vietas kur to darīt. mēs nevaram atteikties no ēšanas. Tieši tā pat mēs nevaram atteikties no rēķinu maksāšanas, bet mēs varam atrast veidu kā ieekonomēt uz šīm lietām.

Lai atrastu naudu savā budžetā nav jāsāk ļoti taupīt, ir objektīvi jāpaskatās uz izdevumiem kurus veicam. Varam atskārst, ka daļa no šiem izdevumiem nav nemaz tik svarīgi. Varam atteikties no dažām lietām un vietā rast labākus risinājumus. Šeit svarīgi ir neļauties savu ieradumu varai, jo tie liks turēties pie ierastā.

This entry was posted in Noderīgi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.