Bērnu filma LEDUS LAIKMETS

LEDUS LAIKMETSLEDUS LAIKMETS
ICE AGE
2002
Žanrs: Bērnu filma
Režisors: Chris Wedge, Carlos Saldanha
Scenārijs: Michael J. Wilson
Lomās: Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Goran Visnjic
Valodas: angļu.

Skatīties filmu LEDUS LAIKMETS

Skatīties filmu LEDUS LAIKMETS

Pasauli tūlīt apklās jauns ledus slānis (interesanta ir scenāristu interpretācija par to, kā tas notika). Dzīvnieki un cilvēki kopā ar saviem mīļotajiem steidzas patverties uz siltākiem reģioniem, un sekojošajā jezgā kopā sanāk trīs neparasti draugi – sliņķis Sids, mamuts vārdā Manijs un zobenzobu tīģeris Diego, – kuri kļūst par varoņiem pret pašu gribu. Viņu rokās ir nonācis mīlīgs cilvēkbērns, kuru trijotnei jānogādā savam tēvam, pārvarot visas grūtības, kuras sola uz papēžiem minošais ledus laikmets.

Ledus laikmets ir lieliska bērnu filma, kuras morāli lādētie vadmotīvi – draudzība, uzticēšanās un pienākums – tomēr nepadara filmu par garlaicīgu vai pamācošu. Šis ir lielisks kino ne tikai jūsu atvasēm, bet arī jums. Krāsainā pasaule, sirdi sildošie motīvi un nepārprotamā sirsnība, gan atšķaidīta ar komismu, jums ļaus redzēt vienu no pēdējās desmitgades patiesi skaistākajām multiplikācijas filmām.

Filma tika nominēta “Oskaram”, bet pasaulē lielākajā kinomīļu mājslapā, IMDB, tās reitings pēc skatītāju balsojuma ir 7.5 balles. Arī kritiķi par “Ledus laikmetu” izsakās pārsvarā pozitīvi, veltot 60 no 100 iespējamiem punktiem, izceļot to, ka filma ir jautra. Sliktākās atsauksmes šo komismu nopulgā, apgalvojot, ka “Ledus laikmets” nav tik veiksmīgs tieši komisma dēļ, jo filmas veidotāji galvenos varoņus nemaz neuztver par varoņiem, bet gan marionetēm, kuras vienmēr izdarīs ko muļķīgu, kad darbība kļūs par nopietnu. Lai kā tur būtu, “Ledus laikmets” ir vizuāli iespaidīga, sižetiski nostrādāta un profesionāli ierunāta – arī latviski! – multiplikācijas filmu sērija, kas kļūst vēl jo izstrādātāka un jautrāka pārējās filmas daļās.

Iesakām filmu skatīties “Lattelecom” video nomā. Tur filmu varat iznomāt par nedaudz vairāk nekā par latu, turklāt par mazāk nekā četriem latiem varat nopirkt arī filmu abonementu, kurā ietilpst iespēja skatīties 600 filmas, kurām katru nedēļu nāk klāt jaunas. Palutini savus bērnus un palutini arī sevi ar patiešām lielisko “Ledus laikmetu” – skaties to “Lattelecom” video nomā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *