Discovery Channel

Discovery Channel ir 1985. dibināts TV kanāls, kas skatītājiem pazīstams ar tādiem raidījumiem kā “MythBusters”, “How It’s Made” un “Man vs. Wild”. Kanālam ir plašs skatītāju loks (tas ir pieejams aptuveni 430 miljoniem cilvēku). Tas pulcē gan jaunus, gan vecus abu dzimumu cilvēkus. Latvijā Discovery Channel varam skatīties pie lielākajiem kabeļtelevīzijas un digitālās televīzijas operatoriem.

Ko raida Discovery Channel?

Pāris vārdos raksturot Discovery Channel mērķi varētu šādi: “Palīdzēt skatītājiem izzināt pasauli.” Un kanāla informatīvi izklaidējošās pārraides patiešām palīdz to izzināt. Starp populārākajām pārraidēm varam ierindot “Gold Rush” (“Zelta drudzis”), “MythBusters” (“Mītu mednieki”), kā arī “The Real Hustle” (“Īstā jezga”) un citas.

Pārraides ne tikai palīdz redzēt pasauli no nedaudz racionālāka skatupunkta, bet arī dod praktiskus padomus; piemēram, “Īstā jezga” izklaidējoši (bet arī preventīvi) stāsta par acu māniem un citiem krāpšanas veidiem, ar kuriem sastapties var jebkurš, bet “Mītu mednieki” ir praktiski noderīgi tiem, kam nesas prāts praksē pārbaudīt tautas patiesības.

Kanālā ir maz reklāmu, un tās pārsvarā atbilst pārējam kanāla saturam vai reklamē citas pārraides. Var pārmest dažu pārraižu, piemēram, “Dirty Jobs” (“Netīrie darbi”) netiešo pietuvinātību zinātnei vai pasaules izziņai — drīzāk tās ir vienkārši izklaide. Kanāla pāreju uz realitātes šovu pārraidēm atspoguļo arī saukļu maiņas. Ja Discovery Channel pirmais sauklis bija “Izpēti savu pasauli”, tad tagad, kad ir krasi mainījusies raidījumu būtība, tas ir “Izklaidē savas smadzenes”.

Un tomēr, Discovery Channel gadījumā pāreja no tīri informatīviem uz realitātes šoviem līdzīgiem raidījumiem ir mazāk jūtama, nekā, piemēram, MTV gadījumā, kad ar formāta maiņu mainījās kanāla mērķauditorija un kvalitātes standarti.

Kur skatīties Discovery Channel

Discovery Channel savos ekrānos varam vērot, izmantojot, piemēram, Baltcom, Livas vai Lattelecom pakalpojumus. Discovery Channel pie visiem operatoriem diemžēl pieejams tikai krieviski un angliski. Arī subtitri latviski pašlaik nav pieejami.

Labs veids, kā izzināt pasauli, vienalga, kur atrodies, ir izmantojot Lattelecom interneta televīziju. Šo televīziju vari “paņemt līdzi” klēpjdatorā, planšetē vai viedtālrunī. Ar Lattelecom interneta televīziju varat skatīties pārraides, piemēram, gaidot rindā pie zobārsta, sauļojoties pludmalē vai nolienot mašīnā pie otrās pusītes radiem. Viss, kas ir vajadzīgs — interneta savienojums.

Atklāj sev jaunu pasauli. Atklāj kopā ar Discovery!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *