European Hit Radio

European Hit Radio (EHR) ir 2002. gadā dibināta radiostacija, kas raida Eiropā pārdotāko mūziku. Radio vēsture savā ziņā sākās jau 1992. gadā ar staciju “Radiodejas”, kas vēl neraidīja FM viļņos; 1994. gadā tā pārtapa par staciju Super FM, bet 2002. gadā ieguva savu tagadējo nosaukumu. Tās ilggadējais vadītājs ir mediju moguls Uģis Polis. EHR ir uztverams Latvijā, Lietuvā un Ungārijā. Pēc TNS datiem tas ir 6. populārākais radio Latvijā (2012. gada rudens). To galvenokārt klausās cilvēki vecumā līdz 35 gadiem.

Kur un ko var dzirdēt EHR?

Latvijā šī radiostacija ir uztverama Rīgā, Gulbenē, Saldū, Cēsīs, Talsos, Ventspilī, Madonā un citos novadu centros, kā arī to apkaimē. Rīgā EHR var uztvert 104,3Mhz frekvencē; plašāku pārskatu var atrast raidstacijas mājaslapā. Kā jau minēts, EHR ir uztverams arī Lietuvā – Viļņas un Klaipēdas apkaimē -, kā arī Ungārijas pilsētā Zalaegersegā.

Nosaukums “European Hit Radio” vairāk vai mazāk izsaka tās mūzikas izvēli – tikai hīti, kas mūsdienās saistās ar deju mūziku. Radio pārraida Eiropas raidstaciju populārākās dziesmas pēc principa, ka to, kas populārāks, spēlē vairāk. Klausītāju iesaiste programmā ir galvenokārt ar Top 40 starpniecību. Katru nedēļu pēc klausītāju balsojuma tiek noteiktas populārākās dziesmas, kas nedēļas beigās tiek atspoguļotas savā raidījumā.

Tematiskos raidījumus stacijā pārstāv, piemēram, “Party Service”, kas apskata izklaides iespējas visā Latvijā (un citur); turklāt visai bieži dzirdamas “Mūzikas ziņas”, kā arī “ZZ īsziņas” – eklektisks izklaides raidījums. Katru dienu sešos vakarā klausāms arī kāds konkrēts tops, piemēram, “YouTube Top 40”, “UK Top 40”, un tā tālāk.

Cīņas par vietu zem saules?

EHR savā ziņā unikālu dara ne tikai stacijas formāts, bet arī tā vadītājs Uģis Polis, kurš sabiedrībā nereti “raida” diskutablus izteikumus par situāciju Latvijas radio telpā. Piemēram, asa polemika sanākusi ar Radio 101 vadību, bet EHR piekoptā agresīvā reklāmas tirdzniecība, kas tika aprakstīta 2010. gada marta “Forbes” numurā arī tika izpelnījusies dažādus viedokļus. Cita starpā, dažās mājaslapās par Uģa Poļa personību nav trūcis arī piparotas satīras. Vēl jāpiebilst, ka ar šo raidstaciju saistītās publiskās ziņas ir vērts filtrēt, jo, piemēram, reti kura kompānija var lepoties ar tik ļoti polarizētu lapu Vikipēdijā.

Tomēr šajā gadījumā šķiet, ka EHR vadītāja personības ievirzes varētu palīdzēt šai interesantajai raidstacijai plaukt arī turpmāk, jo gan Uģa Poļa darbības vēsture, gan maniere atstāj enerģiska cilvēka iespaidu. Kas zina – varbūt, kad Fredis un Ufo būs aizgājuši no Radio SWH, EHR beidzot apsteigs savu seno sāncensi uz visiem laikiem.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *