Filma: Bēgšana no Šoušenkas

Filmas stāsts ir par baņķieri, kurš ir nokļuvis aiz restēm par savas sievas un viņas mīļākā slepkavību. Viņš ir nevainīgs, kā jau visi Šoušenkas cietumā. Viņam ir piespriests mūža ieslodzījums. Tālāk varētu gaidīt stāstu, kas būtu līdzīgs seriālam Izlaušanās – es gribu tikt ārā, un tāds ir mans galvenais mērķis. Par laimi vai par nožēlu – tā nav. Ir apbrīnojams scenārija autors, kurš spējis tik īsā laika sprīdī ietilpināt tik daudzus mazus stāstus, kas katrs par sevi patiesībā ir atsevišķa stāsta vērti. Šeit ir gan seksuāli uzbrukumi, gan dzīves mācības, gan finansu mahinācijas, gan kukuļi priekšniecībai, gan kontrabanda un, protams, bēgšanas mēģinājumi. Tas viss kopā salikts tā, ka filma vienkārši ierauj sevī un pēc tās noskatīšanās ir nepieciešams klusums, lai tāpat kā pēc laba vīna varētu izbaudīt pēcgaršu.

“Bēgšana no Šoušenkas” jeb “Brīvības cena” (angļu: The Shawshank Redemption) ir 1994. gada amerikāņu drāma, kuras režisors ir Frenks Darabons. Filmas sižets veidots pēc rakstnieka Stīvena Kinga noveles Rita Hayworth and Shawshank Redemption.

Protams, mani filmai piesaistīja arī aktieru ansamblis – Morgans Frīmens un Tims Robins, kuri asociējas ar labu kino. Šeit ir arī Gils Belovs, kuru vairāk gan atceros no TV seriāla Alija Makbīla. Scenārija autors ir Frenks Darabonts – viņš ir arī scenārija autors Zaļajai Jūdzei, kas arī ir lieliska filma – arī par ieslodzītajiem.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *