Filma Krāpšanas Ilūzija

Krāpšanas ilūzija ir 2013. gada vasarā izlaista filma, kuru tagad varat vērot arī interneta televīzijā. Tās sižets ir vienkāršs: “Četri jātnieki”, burvju mākslinieku grupa, kas sastāv no iluzionista, mentālista, bēgšanas meistara un kabatzagļa, ierodas Lasvegasas viesnīcā un skatītāju priekšā aplaupa banku citā kontinentā. FIB izmeklētājam Dilanam un Interpola aģentei Almai jāsadarbojas (par spīti savstarpējām nesaskaņām) un jāatklāj noziegums, kuru mēģina atšifrēt arī Morgana Frīmena tēlots varonis.

Skatīties filmu Krāpšanas Ilūzija internetā

Skatīties filmu

Scenārijs ir pietiekami interesants, lai skatītāji varētu visu filmas gaitu minēt: “Ko viņi vēlas panākt? Kāpēc “Četri jātnieki” dara to, ko viņi dara?” Taču lielu daļu skatītāju atbaidīs gudrinieciskais scenārijs, kuru nepavisam neuzlabo tehno mūzika, kas vairāk iederētos pakaļdzīšanās ainās, nekā šāda tipa filmā.

Nepalīdz arī veidotāju vēlme bakstīt skatītājam ar pirkstu: “Īstenībā tur ir knifs, kuru varēsit ieraudzīt, tikai pacentieties.”, kā arī tieksme uz tukšu retoriku: “Nekas nav tā, kā jums šķiet.” Šādi paņēmieni it kā rada spriedzi, it kā jūs visu filmu minētu kādu mīklu, taču filma ne tikai neļauj šo mīklu uzminēt, bet arī ar neticamu nobeigumu sabojā skatītāju pārsteigumu.

Un tomēr, sākt ar slikto bija noderīgi, lai padomātu, vai augstākminētos kritērijus līdz galam var piemērot Krāpšanas ilūzijai. Filma ar savu uzspēlēto drosmi rada tādu pasauli, kurā viss ir tikai izskata pēc. Nevienam nav īstas, pamatotas motivācijas; ilūziju pasaulē nav arī siltuma un mīlestības. Varoņi ir ārpusē interesanti, perfekti, bet iekšpusē – tukši.

Taču ir izklaidējoši kadri, laba datorgrafika un pietiekami interesanti varoņi, it sevišķi augstprātīgais trupas vadonis. Krāpšanas ilūzija var atstāt mutē sliktu garšu, taču neviļus nākas secināt, ka filma nepretendē uz “gudrā kino” statusu, bet mēģina parādīt, ka filmai nevajag interesantu, ievelkošu saturu, lai tā būtu izklaidējoša. Lai vai ko teiktu kinokritiķi, šajā gadījumā tā ir taisnība.

Iesakām filmu skatīties Lattelecom Interneta televīzija (līdz 2014. gadam bez maksas!), un vērot to kopā ar visu ģimeni – tā ir izklaidējoša un varbūt pat liek nedaudz padomāt.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *