Filma Līdzzinātājs

Līdzzinātājs (Collateral) ir 2004. gada spriedzes filma, kurā starp citiem redzami tādi dižgari kā Džeimijs Fokss, Toms Krūzs, HaviersBardems un citi. T. Krūzam šī ir viena no labākajām lomām, bet Dž. Fokss par lomu tika nominēts labākā otrā plāna aktiera Oskaram. Filmai portālā IMDB ir atrodams 7.6 zvaigznīšu reitings, kas padara to par visnotaļ populāru darbu.

Līdzzinātāja sižets

Dž. Fokss ir taksometra šoferis Makss, kurš satiek jaunu, pavisam dīvainu pasažieri – Vinsentu(T. Krūzs), – kurš viņam iedod 500 dolāru banknoti sakot, ka jāizvadā viņu pa piecām noteiktām vietām un katrā viņš nedaudz jāpagaida. Jau pirmajā pieturvietā netīšām atklājas, ka Vinsents ir slepkava, kas darīs visu, lai izpildītu norādījumus, un Makss, kaut arī īstenībā taksometra šoferis, kļūst par Vinsenta ķīlnieku, kuram jādara viss, ko vien viņš liek, jo Vinsents nežēlos nevienu – ne pats sevi, ne Maksa māti, ne kādu citu.

Vai skatīties filmu?

Jā, pavisam noteikti! Līdzzinātājs ir lieliska spriedzes filma ar spraigu sižetu, labiem aktieriem un interesantu izpildījumu. Tā ir vizuāli skaista filma, kurā turklāt redzams T. Krūzs ar sirmiem matiem – viņam tagad ir jau 51 gads, bet sirmi mati redzami tikai šajā filmā. Līdzzinātājā, protams, ir neskaitāmas klišejas. No tā nedaudz caurs paliek sižets. Tāpat arī varoņu dialogi nereti izklausās pēc tukšas retorikas. Un tomēr, nekas nav tik acīmredzams, lai filmas laikā tas liktos nevietā; Līdzzinātājs ir klasiska spriedzes filma, kas ir lieliska gan ģimenes filmu vakaram, gan skatīšanai vienatnē.

Kur skatīties Līdzzinātāju?

Skatīties filmu

Tā kā Līdzzinātāju beidza rādīt kinoteātros 2005. gadā, to var skatīties vai nu nopērkot DVD, vai straumēt internetā. Lattelecom filmu nomā šo filmu līdz 2013. gada beigām iespējams skatīties bez maksas. Tur tā pieejama augstā kvalitātē, taču diemžēl tikai angļu valodā. Protams, filmu varat skatīties arī citur – piemēram, lejupielādējot to nelegāli. Tas, cik šādas darbības ir ētiskas, protams, zinām, tādēļ, ja vien iespējams, cienīsim filmas veidotājus un skatīsimies filmu legāli.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *