Filma Likteņa ironija jeb Vieglu garu

Likteņa ironija jeb Vieglu garuIroniya sudby, ili S lyogkim parom
Likteņa ironija jeb Vieglu garu
1975
Žanrs: Mosfilm
Režisors: Eldar Ryazanov
Scenārijs: Emil Braginskiy, Eldar Ryazanov
Lomās: Andrey Myagkov, Barbara Brylska, Yuriy Yakovlev, Aleksandr Shirvindt, Georgi Burkov

Skatīties Filma Likteņa ironija jeb Vieglu garu

Skatīties filmu

“Likteņa ironija” ir krievu kino zelta klasika, kuru katru Vecgada vakaru varam vērot arī savās televīzijās. Stāsts visiem ir zināms – Žeņa pēc Vecgada pirts nonāk nepareizajā pilsētā, taču dzīvoklis, kurā viņš ierodas, ir tāds pats kā viņējais: gan adrese, gan pat tā atslēgas ir vienādas. Tūlīt pat dzīvoklī ierodas arī Nadja, kura, protams, ir pārsteigta par piedzērušos svešinieku savā gultā, un pārsteigts ir arī viņas līgavainis.

Jebkurš, kurš izdzīvojis Padomju laikus, ir šo filmu redzējis – un dažiem vēl joprojām ir saglabājusies tradīcija to skatīties katru Vecgada vakaru. Aizkustinošajā, lieliskajā “Likteņa ironijā” var ne tikai rast sen aizmirstas emocijas un reālijas – tumši brūnos plauktiņus un tik vienādās “hruščovkas”, ka nav jābrīnās par identiskajām atslēgām, – bet arī skaistu mīlasstāstu un īsti krievisku noskaņu, kas liek vien nobrīnīties: “krievi patiešām zina, kā sagaidīt Jauno gadu!”.

Filma ir lieliska romantiskam ziemas vakaram, taču arī gada karstākajā gadalaikā, kad ārā to vien dara, kā līst, “Likteņa ironija” arī var nodrošināt jauki pavadītu vakaru. Tās reitings portālā “IMDB” ir 8.1, kas, protams, neliek brīnīties, taču skaidri parāda, ka arī mūsdienās skatītāji spēj novērtēt krievu kino klasiku. Ja jūsu bērni vēl nav redzējuši šo filmu, tad obligāti lieciet viņiem to noskatīties – varbūt viņiem liksies garlaicīgi, bet diez vai ir kāda cita filma, kas tik labi atspoguļo laikmeta, iespējams, pat veselas paaudzes garu.

“Likteņa ironija” ir skatāma katru Vecgada vakaru jūsu TV ekrānos, taču, ja vēlaties to noskatīties, bet nezināt, kur, tad iesakām izmantot Lattelecom filmu nomu. Iznomāt šo filmu ir pavisam lēti – uz 24 stundām to varat izīrēt par mazāk nekā latu; ja vēlaties, tad varat arī par mazāk nekā četriem latiem izīrēt ap 600 filmu uz veselu mēnesi. Filmas varat skatīties gan Interaktīvajā, gan interneta televīzijā, izmantojot Lattelecom sniegtos pakalpojumus.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *