Iepirkšanās interneta veikalos

Latvijas pircējiem ir krietni pieaugusi apetīte pasūtīt pirkumus internetā. Iepirkšanās interneta veikalā ir augusi sprādzienveidīgi – pagājušogad vien saņemto paku daudzums no ārzemēm pieaudzis par 83%. Tagad Latvijas Pasts katru gadu no ārzemēm saņem kādus 3 miljonus sīkpaku gadā. Iepirkšanās interneta veikalos ļauj saņemt lētas elektropreces, apavus un apģērbus no visas pasaules, un it sevišķi tiek izmantoti lētie Ķīnas veikali. Lai gan Latvijas Pasts nopelna naudu ar katru saņemto sīkpaku, top plāni, lai izveidotu jaunu šķirošanas kompleksu, jo tagadējie apjomi aug tik strauji, ka pastā drīz vairs nepietiks kapacitātes ātrai sīkpaku šķirošanai.

Ko der zināt, iepērkoties interneta veikalos?

Pirmais jautājums, ko sev uzdot – vai mājaslapa izskatās uzticama? Otrais jautājums, kuru uzdot meklētājam Google, ir vienkāršs vārdu savienojums: “is <mājaslapas saite> legit?” Piemēram, ja vēlaties pirkt preces no DealExtreme (dx.com), ievadiet Google meklētājā jautājumu “is dx.com legit?” vai “safe”, vai “reputable”.

Šādi jūs redzēsiet, vai veikalam, no kura vēlaties pasūtīt preces, ir labas atsauksmes, tādējādi izvairoties no krāpšanas. Ja uztraucaties par savu kredītkaršu datiem, iesakām izmantot veikalus, kas pieņem PayPal maksājumus, jo, izmantojot PayPal, pie pārdevēja nenonāk svarīgi dati (piemēram, jūsu kredītkartes numurs).

Tāpat der zināt, ka muitas nodoklis nav jāmaksā, ja preces vērtība nepārsniedz 22 eiro (2015. gada dati). Interneta veikali, tāpat arī Ebay (bet ne Amazon) pārdevēji bieži vien norāda preces vērtību mazāku, nekā tā ir īstenībā. Tāpat veikali bieži vien norāda, ka sūtījums ir dāvana, un, ja vien varēsit atstāt norādījumus pārdevējam, visticamāk, izdosies sarunāt, ka uz paciņas tiek norādīta draudzīga preces vērtība. Atcerieties, ka tā ir izvairīšanās no nodokļiem, un, ja jūs pieķer, preces saņemšanas process var krietni vien aizkavēties. Muitas darbinieki apgalvo, ka pakas tiek plēstas vaļā, lai noskaidrotu to patieso vērtību, taču jājautā – cik pakas no 3 miljoniem viņi var atvērt, un vai šis process nav pārāk laikietilpīgs?

Augot Latvijas iedzīvotāju pirktspējai un arī apetītei pēc lētām un salīdzinoši kvalitatīvām precēm, gaidāms, ka iepirkšanās internetā kļūs vēl daudz, daudz izplatītāka.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *