Interneta radio – pieejamība, izmaksas un cits

Interneta radio var būt gan digitalizēts signāls no kādas radio stacijas, kurai ir arī tradicionālā apraide — piemēram, Radio SWH, European Hit Radio, Latvijas Radio, u.t.t., — gan apraide, kas pieejama tikai internetā. Latvijā ir vairāki desmiti lielāku un mazāku interneta radio staciju, kuras pārsvarā pārstāv kādus mūzikas stilus (piemēram, deju mūzika vai smagā mūzika).

Interneta radio tiek lietots parastā radio vietā dažādu iemeslu dēļ: vājš signāls, slikta kvalitāte, vai kādas radiostacijas nepieejamība parastajos radio viļņos. Lielākās tradicionālās radiostacijas parasti piedāvā klausīties savu radio ar interneta starpniecību, tāpēc tās ir populāras arī starp cilvēkiem, kas, piemēram, pametuši valsti.

Interneta radio izmaksas

Tā kā interneta radio uzturēšanas izmaksas ir nesalīdzināmi mazākas, tas ir populārs dažādu stilu mūzikas entuziastu vidū — piemēram, internetā ir pieejamas neskaitāmas radio stacijas, kas pārstāv dažādus mūzikas stilus: sākot no džeza un smagā metāla, progresīvā roka, kā arī citiem mūzikas stiliem, kas nav izpelnījušies populārāko radio staciju raidlaiku.

Interesanti, ka interneta radio ir populārs risinājums ne tikai mūzikas, bet arī citu mākslas veidu cienītāju starpā — piemēram, komēdijas radio. Bez tam, pastāv arī radio, kuri ir veltīti sportam vai kādam sporta veidam, bet dažās pasaules valstīs — pat literatūrai.

Interneta radio ir neskaitāmu cilvēku neatņemama dzīves sastāvdaļa. Tas sniedz viņiem jaunumus par svaigāko un svarīgāko viņus interesējošajās nozarēs, kā arī ļauj izvairīties no radiostaciju nepatīkamākajām problēmām — šauri pārstāvētiem mūzikas žanriem, nebeidzamām reklāmām, uzsvara uz ziņām vai sporta apskatiem, kā arī klausītājam patiešām svarīgu raidījumu trūkuma.

Interneta radio pieejamība

Ļoti svarīga interneta radio sastāvdaļa ir arī tā plašā pieejamība: radiostacijas ar tradicionālo apraidi nodrošina signālu tikai kādā noteiktā rādiusā, taču interneta radio ir pieejams jebkurā pasaules vietā, kur vien pieejams internets.

Latvijā arī ir pieejami dažādi interneta radio, taču klausītāji lielākoties izvēlas internetā klausīties radio, kuriem ir pieejama arī tradicionālā apraide — vai nu kādu atsevišķu raidījumu, dažreiz kvalitātes dēļ un, protams, arī tad, ja nav radioaparāta.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *