Kabeļtelevīzija

Kabeļtelevīzija ir televīzija, kur signāls tiek izplatīts kabeļtīklos. Kabeļtelevīzija TV signālu uztver no pavadoņiem, kur tālāk to retranslē kabeļu tīklā jeb klienta televīzorā.

Tomēr kabeļtelevīzijai ir daudzi mīnusi. Viens no mīnusiem ir elektrotīkla pārslodze, kā rezultātā rodas elektroenerģijas padeves traucējumi kabeļtīklam un pazūd TV signāls. Papildus jāpiemin kabeļtīklu bojājumi un laika apstākļi, kā rezultātā Kabeļtelevīzija nedarbosies.

Digitālā televīzija

Digitālā televīzija jeb ciparu televīzija ir televīzija, kur video pārraida MPEG2, MPEG4 vai citādi kodētas ciparu straumes veidā, atšķirībā no parastās televīzijas. Latvijā ciparu TV jeb Virszemes digitālās televīzijas apraidei tiek izmantota pašlaik visprogresīvākā datu kompresijas tehnoloģija MPEG-4, kas nozīmē ļoti plašas nākotnes iespējas klientiem nodrošināt lielu skaitu TV kanālu. Virszemes TV ir televīzija, kuras apraide tiek nodrošināta, izmantojot radioviļņus, līdzīgi kā analogajā TV apraidē. Tas nozīmē, ka nav nepieciešami nekādi papildus kabeļi vai šķīvju uzstādīšana.

Virszemes TV vai kabeļtelevīzija

Virszemes televīzija atšķirībā no kabeļtelevīzijas piedāvā gan maksas, gan bezmaksas kanālus. Kabeļtelevīzija īpaši populāra ir Latvijas lielpilsētās un mazākās pilsētās nebūs pieejma, bet virszemes televīzijas pārklājums ir 98% Latvijas teritorijas.

Virszemes televīzijas priekšrocības

Nemainīgi augsta attēla kvalitāte, neatkarīgi no uztveršanas apstākļiem.

Izcila skaņas kvalitāte.

Vienā frekvenču joslā ir iespējams izvietot vairākus kanālus.

Noderīgas papildus funkcijas, piemēram, vairāku valodu izvēle, teleteksts un subtitri, elektroniskais TV programmu gids televizora ekrānā “vecāku slēdzene” (iespēju atsevišķiem kanāliem uzlikt paroli) u.c.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *