Kas ir interneta TV?

TVInterneta televīzija jeb TV ir televīzija, kuru iespējams skatīties internetā. Ir vairāku veidu interneta TV – gan digitālo/analogo kanālu retranslācijas interneta vidē, gan oriģināli televīzijas kanāli, kas pieejami tikai internetā. Latvijā interneta televīzija pastāv kopš 2006. gada, kad Lattelecom sāka piedāvāt interneta TV portālā Apollo, taču tā pastāvēja tikai īsu laiku, un tā pa īstam interneta TV iesākās 2011. gadā, kad Lattelecom sāka piedāvāt klientiem abonējamu interneta TV, kur iespējams skatīties gan televīzijas kanālu tiešraides, gan filmas no pieejamā arhīva. Interneta TV ir ļoti populāra to cilvēku vidū, kuri dzīvo ārpus Latvijas.

Pašlaik Latvijā televīziju interneta vidē piedāvā vairāki uzņēmumi, piemēram, Baltcom un Lattelecom. Tāpat daudzi Latvijas kanāli pieejami internetā bez maksas, kur tos translē kanālu pārvaldītāji. Bezmaksas tiešraidē pieejami gan Latvijas Sabiedrisko mediju (LSM) kanāli – LTV1 un LTV7, gan Reģionu televīzija (Re:TV), gan Rīga TV24, mūzikas kanāli, kā arī daudzi citi.

Kas lieto interneta TV

Interneta TV ir populāra jaunu un pusmūža cilvēku vidū, un it sevišķi populāra, protams, tā kļūst hokeja čempionāta laikā, kā arī citu sporta pasākumu, piemēram, Stenlija Kausa izcīņas laikā, kā arī tad, kad noris Olimpiskās spēles vai kādi sporta čempionāti. Ļoti bieži interneta televīziju meklē arī kādu nacionālas nozīmes svētku norises laikā – Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, Dziesmu svētkos, Jāņos un citos svētkos, kad pierasts skatīties televīziju kopā ar ģimeni vai draugiem.

Interneta TV lieto arī cilvēki, kam mājās nav televizora, kā arī, piemēram, datorspēļu entuziasti, kuri var skatīties savu mīļāko spēļu čempionātu tiešraides speciāli tam paredzētos televīzijas kanālos. Vārdu sakot, pastāv interneta televīzijas dažāda gadagājuma cilvēkiem, paredzētas ļaudīm ar visdažādākajām interesēm un televīzijas skatīšanās paradumiem.

Kādi Latvijas televīzijas kanāli pieejami internetā?

Kā jau teikts, pieejams ļoti plašs kanālu klāsts jebkurām interesēm, taču, tā kā lasāt latviski, visticamāk, jūs interesē tieši latviešu interneta TV kanāli. Šķiet, ka tīras interneta televīzijas (t.i., tikai internetā pārraidīta kanāla) Latvijā nav, taču pieejamas kanālu retranslācijas digitālajā vidē. Tāpat jāpiemin arī radiostaciju video tiešraides, kurās varat klausīties mūziku un vērot dīdžejus, taču tā, protams, nav televīzija klasiskajā izpratnē.

Tās piedāvā gan paši pakalpojumu sniedzēji – piemēram, liela daļa nacionālo televīzijas kanālu pieejama internetā – gan entuziasti, kas piedāvā neoficiālas kanālu pārraides gadījumiem, kad parastās tiešraides ir pārāk noslogotas, kā tas mēdz gadīties uz hokeja čempionātu. Lai gan šis saraksts noteikti nav visaptverošs, no latviešu valodā pārraidītajiem kanāliem internetā skatīties iespējams LTV1, LTV7, Rīga TV24, Re:TV, OTV, Pirmo Baltijas Kanālu/Muzikālo kanālu, kā arī citus.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *