Klausīties interneta radio

Vēlaties paklausīties ko jauku, bet neapmierina parasto radiostaciju programmas, kvalitāte un mūzika? Iespējams, jums der uzmeklēt kādu interneta radiostaciju — patiesībā ir pat ļoti viegli atrast interneta radiostacijas, kurās varat dzirdēt jūs interesējošas pārraides vai mūziku.

Kas nepieciešams, lai klausītos interneta radio

Lai klausītos interneta radio, ir nepieciešams… interneta pieslēgums, kā arī audio atskaņošanas programma, kas var tikt izmantota audio signāla straumēšanai (streaming), piemēram, Windows Media Player vai Winamp.

Kā atrast interneta radio

Visvienkāršākais veids, kā atrast kādu interneta raidstaciju, ir meklēt “jūs interesējoša žanra/pārraides nosaukums + webcast vai + internet radio”, taču, meklējot interneta radio stacijas šādi, ir iespējams atrast ne tos labākos radio — populārākos, jā, bet ne vienmēr pašus labākos.

Interneta radio stacijas

Tāpēc ir ieteicams paralēli aplūkot arī kādu interneta radio sarakstu, piemēram, Latvijā ir pieejami vairāki interneta raidstaciju saraksti, kuros var atrast gan saites uz Latvijā raidošo “analogo” radio interneta versijām, gan saites uz entuziastu veidotiem interneta radio. Šeit savukārt rodas problēma ar to, pēc kādiem kritērijiem šie radio tiek sarindoti, taču, tā kā interneta radio Latvijā nav nemaz tik populārs, tad nedaudz paklausīties katru staciju neaizņemtu pārāk ilgu laiku.

Ārzemju interneta radiostacijas

Ārzemju interneta raidstaciju klāsts ir milzīgs, gan tematiskā, gan skaita ziņā — ir pieejami radio par literatūru, komēdiju, atsevišķiem mūzikas stiliem. Taču populārākās vienalga ir web versijas jau sen fiziski eksistējošām raidstacijām — BBC Radio 1-5, CBC, NBC, u.t.t. Interneta radio ir ļoti svarīgs priekš cilvēkiem, kuri pametuši savu zemi, vai vēlas apgūt kādu svešvalodu. Ļoti interesants šajā ziņā ir šis Somu radio, kurā notiek regulāras pārraides latīņu valodā.

Interneta radio zemās izmaksas un plaši pieejamais programmatūras klāsts ļauj arī entuziastiem — nepārspīlējot var teikt, cilvēkiem kā jums un mums — veidot savas interneta radiostacijas par sev un citiem interesējošām tēmām. Šī pārsteidzošā dažādība, kas pieejama tikai internetā, ļauj ikviena vecuma, dzimuma un pārliecības cilvēkam atrast kādu sirdij tuvu un ausij tīkamu raidstaciju. 

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *