Kur skatīties TV tiešraides

TV tiešraides iespējams vērot ne tikai pie televizora ekrāniem, bet arī internetā. It sevišķi jauniešu vidū televīzija ir teju vai izmirstošs medijs, un lielai daļai studentu mājās nav televizora, nemaz nerunājot par kabeļtelevīzijas vai ciparu televīzijas pieslēgumu. Var gadīties, ka tad, kad nu beidzot vajag tikt pie televizora, ir pieejams tikai dators – bet nebēdājiet, jo iespēju skatīties TV pārraides internetā ir ļoti daudz.

Piemēram, liela daļa valsts finansēto televīzijas kanālu Latvijā ir pieejami arī tiešsaistē, savukārt citi – maksas kanāli – dažkārt piedāvā tiešraidē vērot atsevišķus notikumus, piemēram, šogad tā būs ar hokeja čempionātu portālā skaties un TVPlay. Tāpat pastāv arī maksas interneta televīzijas, kā, piemēram, MEGOGO vai Lattelecom interneta TV. Šajā rakstā īsi apkoposim galvenās iespējas vērot TV tiešraidē.

Kur skatīties TV tiešraidē?

  • Televīzijas kanālu mājaslapas – piemēram, Latvijas Sabiedriskie mediji pārraida LTV1 un LTV7 tiešsaistē, savukārt TV3 raidījumi palaikam ir pieejami TVPlay.lv portālā. Tāpat varat vērot arī savus mīļākos dīdžejus daudzās radiostacijās, kurās pieejama tiešraide – taču tas gan laikam nebūtu pieskaitāms pie interneta TV.
  • Maksas interneta televīzijas – Lattelecom TV piedāvā tiešsaistē (arī no planšetdatora vai mobilā tālruņa) skatīties maksas televīzijas kanālus par noteiktu samaksu. Pēdējā iespējams reģistrējoties vienkopus skatīties arī bezmaksas kanālus.
  • Nelegāli kanālu translētāji – internetā ir arī daudz nelegālu translāciju, tādēļ, ja uz hokeja vai futbola čempionātu nojukusi kāda Latvijas tiešraide, iespējams skatīties sev interesējošās spēles, piemēram, Eurosport kanālā vai citur, par to nemaksājot ne eiro centa – varbūt tikai nedaudz ar savu sirdsapziņu.

Latvijas TV kanālu tiešraides

  • LTV1 un LTV7 – portālā lsm.lv
  • Re:TV (Reģionālā televīzija) – portālā retv.lv
  • Rīga TV24 – rigatv24.lv
  • Citu kanālu tiešraides pieejamas vai nu televizorā, vai maksas interneta televīzijā.

Ārzemju kanālu tiešraides varat meklēt Google.lv pēc atslēgvārdiem “[kanāla nosaukums]  watch online”. Tāpat daži ārzemju kanāli piedāvā tiešraides savās mājaslapās, taču tas parasti sagaidāms tikai no ziņu kanāliem.

Kā labāk skatīties TV tiešraidē?

Ja zināt, ka pārraide, ko plānojat skatīties, ir ļoti populāra, tad iesakām atvērt vairākus logus ar jūsu izvēlēto kanālu vai pārraidi, jo palaikam TV tiešraides ir ļoti noslogotas, tādēļ mēdz raustīties – visbiežāk tieši pirms tiek iemesti vārti. Tāpat būtu nepieciešams internets ar vismaz DSL ātrumu – 512kb līdz 2mb sekundē – kas visbiežāk ļauj skatīties tiešraides tik kvalitatīvi, cik tās pārraida katrs TV kanāls. (HD kanāliem, protams, vajadzīgs ātrāks internets.)

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *