Kurzemes radio

Kurzemes Radio, kas pagājušā gada maijā nosvinēja savu 15. dzimšanas dienu, ir lielākā reģionālā radiostacija Latvijā. Kurzemes Radio raida, saprotams, Kurzemē, un ik dienu pulcē aptuveni 75-80 tūkstošus klausītāju; t.i., radio klausās katrs piektais kurzemnieks. Šim radio ir plašs pārraižu klāsts un stabila klausītāju bāze, kas nodrošina radiostacijas līderpozīcijas gan novadā, gan starp citām reģionālajām raidstacijām. Liepājā radiostaciju var uztvert 88,4, Ventspilī 107,9, Tukumā, Jūrmalā, Jelgavā un Dobelē 92,4, Saldū 98,9, bet Kuldīgā un Talsos – 106,4 Mhz frekvencē.

Kurzemes Radio raidījumu klāsts

Tā kā radio ir ar reģionālu raksturu, tajā lielos apjomos figurē novadu ziņas, kas apskata kultūras pasākumus un citus jaunumus, piemēram, Liepājā, Skrundā, Saldū un citās Kurzemes pilsētās. Raidījumiem, kas nav ar lokālu ievirzi, bieži vien ir tematiski uzsvari. Viens no populārākajiem tematiskajiem raidījumiem ir “Autolaiks”, kuru vada Andris Grīnvalds, bet citi tematiskie raidījumi apskata, piemēram, modes ziņas, dārzkopību un vēsturi.

Liels uzsvars ir uz “iedzīvotāju iesaistes” pārraidēm, piemēram, apsveikumu nodošanas programmu, kā arī “SOS” un cita veida sludinājumiem – darba piedāvājumiem, pērk/pārdod sludinājumiem u.t.t. Principā šādas pārraides ir ļoti raksturīgas reģionālām radiostacijām un varbūt kādā veidā veicina gan solidaritāti iedzīvotāju vidū, gan uzticību šai radiostacijai.

Protams, Kurzemes Radio varam klausīties arī mūziku. Aptuveni 70% raidlaika aizņem tieši mūzika. Radio ieskanas gan pagātnes hiti, gan mūsdienīgas vēsmas un pašmāju mūzikas aktualitātes. Stacijas mājaslapa vēsta, ka mūziku sastāda “60% 60-to, 70-to, 80-to, 90-to gadu pasaules un Latvijas […] pop un rock mūzikas hīti, 20% […] aktuālie pop un rock mūzikas hīti, 20% skanīgākā latviešu pop un rock mūzika.” Tātad, kopumā var teikt, ka Kurzemes Radio skan tipiska “radio mūzika” bez kādiem īpašiem uzsvariem.

Kaut arī Kurzemes Radio nav populārākais radio pašā Kurzemē, tas tomēr ir ar ļoti stabilu auditoriju, kas liek domāt, ka esošais radio formāts spēj izpildīt klausītāju prasības. Cerēsim, ka no stacijas sagaidīsim arī jaunus raidījumus, kas spēs izraibināt un palielināt šī ievērības cienīgā radio klausītāju loku.

Kurzemes radio – reģionālas pārraides, reģionālas ziņas

Komentāri (1)

Krishna

February 28th, 2016 at 7:38 am    


hehehehehe Tiksimies TUR kur puikas meonls uzvalkos apčamdīs smukas meitenes :DBet Ja nopietni tad Puikas un Meitenes ja nākat ar šmigu tad izdzeriet Telts aizmugurē un tikai tad nākat iekšā, lai man nav jāmet ārā par tādū štruntu kā pudele.

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *