Latvijas Kristīgais Radio

Latvijas Kristīgais Radio (LKR) ir 1993. gadā dibināta radio stacija, kas pārraida kristīgās pārraides, gospeļu un citu kristīgu mūziku, kā arī speciālus raidījumus kristiešu svētku laikā. Rīgā un apkārtnē tas raida 101,8Mhz frekvencē. Radio ir pieejams arī Latvijas novadu centru lielākajā daļā frekvencēs, ar kurām var iepazīties radio mājaslapā.

Latvijas Kristīgā Radio raidījumi

LKR pārraides ir ar reliģisku ievirzi. Piemēram, rīta muzikāli informatīvajā programmā varam dzirdēt gan Psalmu lasījumus, gan kristīgo mūziku angļu un latviešu valodā, gan Mārtiņa Lutera svētapceres katrai dienai. Arī krievvalodīgajiem ticīgajiem katru darbadienu atvēlēta pusstunda ar krievu valodā skanošu kristīgo mūziku.

Darbadienās varam dzirdēt arī dažādas kristīgās pārradies, piemēram, “Celies un staigā”, kurā dzirdams par dažādiem brīnumiem un godprātīgu kalpošanu Dieva vārdam. Arī “Laika zīmes” ir visnotaļ interesants raidījums, kurā piecu tradicionālo konfesiju bīskapi un mācītāji satiekas, lai apspriestu Dieva vārdu un tā nianses. Radio translē arī intervijas ar ievērojamiem ticīgajiem. Svētdienās varam dzirdēt dievkalpojumu ierakstus.

Kopumā LKR programma atstāj labu iespaidu. Dažādās pārraides ir gan informatīvas, gan ar morālu raksturu, kas noteikti ir pievilcīgs visu konfesiju ticīgajiem. Jāpiebilst, ka LKR, šķiet, nepārstāv kādu noteiktu konfesiju un pat mēģina mazināt mūžseno plaisu dažu konfesiju starpā. Radio jāuzteic par informatīvo mājaslapu, kas, kaut arī dažbrīd dogmatiski, mēģina sniegt apskatu par kristīgās pasaules aktualitātēm; ziņas mājaslapā tiek ievietotas ar apskaužamu regularitāti. Mājaslapā arī piedāvā lejupielādēt raidījumu ierakstus. Citām radiostacijām no šādas prakses būtu daudz jāmācās.

Latvijas Kristīgā Radio svētku programma

Kristiešu svētku laikā radio formāts kļūst savādāks. Tad pārraižu raksturs kļūst tematisks, tajās uzsvaru liekot uz to, ko kristiešiem nozīmē tie vai citi svētki. Tiek pārraidīti arī dievkalpojumi un ieviestas arī citas tematiskās pārraides. Radio regulāri notiek arī “Lūgšanu dienas”, kurās klausītāji tiek aicināti aizlūgt par dažādiem valstīm, pilsētām, cilvēkiem.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *