Latvijas radio 1

Latvijas Radio ir nacionāla mēroga radiouzņēmums, kas dibināts 1925. gada 1. novembrī. Šobrīd tas nodrošina četras pamatprogrammas un vairākas mākslinieciskās struktūrvienības, kas guvušas augstus sasniegumus savās darbības jomās.

Latvijas radio 1 ir informatīvi izklaidējošs un visā cita ziņā pirmais radio, kas rosina viedokļu daudzveidību, aizstāv demokrātiskās vērtības un veicina pārmaiņas sabiedrībā. Latvijas radio klausies svarīgākās ziņas gan Latvijā, gan Pasaulē. Mūzika, kultūra, literatūra, bērniem un viss pārējais svarīgākais ir dzirdams Latvijas radio 1 stacijā un interneta radio.

Latvijas radio 1 iekš interneta radio dzirdams caur Windows Media Stereo, Windows Media Mono, WinAmp AAC, WinAmp MP3 un Real Media. Tas nozīmē, ka Latvijas radio 1 internetā ir pieejams ikvienam klausītājam, kam ir internets un dators.

Klausīties Latvijas radio 1:

Windows Media Stereo – mms://lr1w2.latvijasradio.lv/pplr1

Windows Media Mono – mms://lr1ws.latvijasradio.lv/pplr1s

WinAmp AAC  – http://lr1mp0.latvijasradio.lv:8010/listen.pls

WinAmp MP3 – http://lr1mp1.latvijasradio.lv:8012/listen.pls

Real Media 64 kbps – http://www.latvijasradio.lv/realaud/radio1.ram

Real Media 32 kbps – http://www.latvijasradio.lv/realaud/lr1s.ram

Skaties Latvijas radio tiešraidē

Latvijas Radio (LR) raida no 1925. gada (toreiz raidīja no Radio ielas, tagad – Zaķusalas torņa) un kopš tā laika ir atpazīstamākā radiostacija Latvijā. Pašlaik (2014. gada maijs) to klausās kādi 10% radio klausītāju Latvijā jeb apmēram 220 tūkstoši cilvēku nedēļā. LR raida 24 stundas diennaktī. Latvijas Radio kopā ir 5 stacijas, no kurām populārākā ir LR2. Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai tagad ir jauna, apvienota mājaslapa, kuras LR1 veltīto daļu varat apmeklēt šeit.

Latvijas Radio programma, personības

Latvijas Radio ir plaša kultūras un izklaides programma, kas paredzēta pieaugušiem cilvēkiem ar atsevišķiem raidījumiem, kas koncentrējas uz bērnu un pusaudžu auditoriju. Starp politikas un kultūras raidījumiem iespējams klausīties arī vakara pasaciņu (20:45), lugu iestudējumus, kā arī, protams, ziņas vairākas reizes dienā. Papildus klausāmi arī dažādi raidījumi par ceļošanu, ģeogrāfiju, vidi un neskaitāmām citām tēmām.

Latvijas Radio kopumā strādā 345 darbinieki, ieskaitot daudzas publiskas personības. Ievērojamāko LR seju (vai drīzāk – balsu) vidū ir Kārlis Streips, Edgars Raginskis, Aigars Runče, Zigfrīds Muktupāvels, kā arī daudzi citi. Programmā kopumā uzsvars uz kultūru un sabiedriskām aktivitātēm, kas ir saprotams valsts finansētai radiostacijai. Jaunajā, apvienotajā mājaslapā Latvijas Radio pozicionē sevi kā mediju, kam ir sava teikšana arī internetā, sadarbojoties ar Latvijas Sabiedrisko Mediju portālu, piemēram, piedāvājot ierunātas ziņas

Latvijas radio 1 mājas lapā atradīsi arī uztveramības zonas Latvijā FM tīklā, kas ļaus klausīties radio ne tikai internetā, bet arī savā radio aparātā. Klausies Latvijas radio viens, jo tas ir radio, kas vienmēr ir pirmais.

Komentāri (6)

Dainis

March 30th, 2012 at 6:12 am    


Nestrādā internetā Latvijas radio 1

Gita

April 17th, 2012 at 7:41 am    


nestrādā internetā Latvijas radio1

TV

April 25th, 2012 at 11:07 am    


http://lr1mp1.latvijasradio.lv:8012/listen.pls winamp vai mms://lr1w.latvijasradio.lv/pplr1 windows media player. Skatīt vienmēr – https://www.linc.lv/interneta-radio

Ilze

October 2nd, 2013 at 6:47 am    


kā g. ancāne var komentēt savas vizītes cenu 95 lvl

Māra

March 24th, 2015 at 1:17 pm    


Kāpēc nav iespējams internetā uzrakstīt jautājumu tiešraidei Latvijas radio??????

Arturs Rubenis

September 14th, 2015 at 10:35 am    


Labdien!
Vai tiešām Brigmaņa kungs ir gandrīz vienīgais, kurš saprot, ka Latvijā katrs otrais nav latvietis un ka bezatbildīga attieksme pret sveštautiešu iepludināšanu Latvijā ir bezatbildīga un katastrofāla attiecībā pret latviešu tautu.

Arturs

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *