Latvijas Radio 2

Latvijas Radio ir nacionāla mēroga radiouzņēmums, kas dibināts 1925. gada 1. novembrī. Šobrīd tas nodrošina četras pamatprogrammas un vairākas mākslinieciskās struktūrvienības, kas guvušas augstus sasniegumus savās darbības jomās.

Latvijas Radio 2 skan labākās Latviešu dziesmas. Latvijas Radio 2 ir populārās latviešu mūzikas programma, kurš raida 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā.

Latvijas Radio 2 tiešraidē iespējams klausīties caur Windows Media Stereo, Windows Media Mono, kas ir īpaši piemērots mobilā interneta lietotājiem, kā arī WinAmp AAC, WinAmp MP3 un Real Media.

Klausītos Latvijas radio 2:

Caur Windows Media Stereo mms://lr2w.latvijasradio.lv/pplr2

Caur Windows Media Mono – mms://lr2ws.latvijasradio.lv/pplr2s

Caur WinAmp AAC – http://lr2mp0.latvijasradio.lv:8000/listen.pls

Caur WinAmp MP3 – http://lr2mp1.latvijasradio.lv:8002/listen.pls

Caur Real Media 64 kbps – http://www.latvijasradio.lv/realaud/radio2.ram

Caur Real Media 32 kbps – http://www.latvijasradio.lv/realaud/lr2s.ram

Latvijas radio mājas lapa: http://lr2.latvijasradio.lv un programmu saraksts http://www.latvijasradio.lv/program/2/index.htm, kur arī atrodams Latvijas radio 2 arhīvs. Latvijas radio 2 ir tā radio stacijas, kas piedāvā klausīties dziesmas dzimtajā valodā. Latvijas radio iespējams klausīties arī dažādus raidījumus, kā piemēram, Raimonda Paula alfabēts, Latvijas Radio 2 Tirgus, SEB Muzikālā banka, Lielā vēstuļu balle, Nedēļas mūzika u.c. Tie ir interesanti raidījumi, kā piemēram, Latvijas Radio 2 tirgus ir informatīvi muzikāls raidījums, kas piedāvā klausītājiem tirgoties tiešajā ēterā, bet nedēļas mūzika atskaņo Latvijas Radio 2 spēlētākās dziesmas.

Latvijas radio 2 (LR2)

Latvijas radio 2 (LR2) ir… otrā Latvijas Radio stacija, kas tika dibināta jauniešu auditorijai. Tā sāka raidīt 1995. gadā un 2000. gadā pārgāja uz diennakts apraidi. LR2 ir populārākā radiostacija Latvijā, pulcējot 454 tūkstošus klausītāju ik nedēļu (2014. gada ziemas dati). Pašlaik LR2 priecē klausītājus ar latviskām meldijām, kā arī populāriem ikdienas raidījumiem; jauniešiem LR2 pazīstama kā “tā stacija, kuru klausās autobusu šoferīši”.

Latvijas Radio 2 programma, personības

LR2 klausāma latviska mūzika, kā arī neskaitāmi raidījumi, kas ģeldēs jebkurai gaumei. Starp populārākajiem jāmin “Muzikālā banka” – Latvijas mūzikas tops, kura aizsākumi meklējami tālajā 2000. gadā; “LR2 tirgus” – no 2dienas līdz 5dienai klausāma pārraide, kurā ļautiņi tirgojas ar visu iespējamo; mūzikas programma “Ceļojums”, kā arī veselīga dzīvesveida raidījums “Dzīves virtuve”. LR2 ir plaša programma, un pat ja specifiskas mūzikas gardēži labprātāk laiku pavadīs, klausoties specializētas raidstacijas (piemēram, Latvijas Radio Klasika), LR2 popularitāte ir mēraukla raidījumu kvalitātei un, beigu galā, arī tam, cik ļoti stacijas piedāvājums atbilst vidusmēra latvieša apetītei.

LR2 personību vidū jāmin Gvido Linga, Kaspars Mauriņš, Velga Vītola, Viesturs Sproģis. Lai gan plaši pazīstamu personību LR2 vairs nav, vēsturiski stacija bija atspēriena punkts vairākām tele un radio personībām, piemēram, Normundam Rutulim. Latvijas Radio 2 latviskais gars, kā arī plašā, sakarīgā programma nodrošina, ka tas tiks klausīts gan Rīgas centrā, gan Taurupes dziļākajās ārēs.

Klausies Latvijas radio 2 internetā iekš interneta radio vai savā frekfencē, kuras atrodamas Latvijas radio 2 mājas lapā. Latvijas Radio 2 – “Dziesmas dzimtajā valodā” 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā.

Komentāri (13)

Saiva

October 24th, 2011 at 12:14 pm    


Paldies par jūsu radio-klausos gandrīz visu dienu-nu vrb .2-3st.kad skatos seriālus:)Bet ,atvainojiet,man nav nekas peronīgi pret Baibu,bet ,tad gan slēdzu ārā.Laika vērotājus viņa izvēlas-negribu pat runāt par “Tirgu”Vai tiešām es to saku pirmā?Nedod dievs ,ka vēl vadāt kādu pasākumu…bet mēs to apspriežam kolektīvi.
Piedodiet Baiba,ja jūs tas aizskāra-vnk. domāju,ka nezvai adekvāti un komunikabli izturaties pret cilvēkiem –
ar ko runāt un ko nē.
Ne jau īstenībā mana kompetence,bet esam vnk.jau kolektīvs,kas to šokē.
Ar cieņu Saiva.

Alfons

November 16th, 2012 at 12:30 pm    


Labdien !
Laikam latviešu dziesmas un mūzikas ir tik maz,ka dienā nākas dzirdēt 3 – 4 x visu no sākuma ( ierakstu dziesmas ) , es runāju par fonā ejošām dziesmām radio-2 ēterā … Drīz no galvas dziesmām vārdus zināsim …

TV

December 10th, 2012 at 5:40 pm    


Un tad dziedāsim paši 🙂

dana

April 16th, 2013 at 9:38 am    


paldies jums ka esat mums………

uldis

August 15th, 2013 at 4:59 am    


Ko juus te runaajiet , Baibai nav ne vainas , varbuut vinja vareetu pirms iesanas eeteraa nedaudz papljaapaat , lai nebuutu taa jaamocaas ar aizsmakumu , vai paskalot riikli . radio 2 klausos regulaari , vieniigi rodas iespaids , ka kaads ir samaksaajis lai atskano tieshi vinja dziesmas , piekriitu Saivai , dazjdien pat jaaklausaas 5-6 reizes dienaa taa pati dziesma . Taapat arii nesaprotu peec kaadiem kriteerijiem tiek izveeleetas visvairaak atskanjotaas dziesmas ? Jo ir taa , ka liekas , sho dziesmu dzirdu varbuut 2 reizi , bet nekaa , visvairaak atskanjotaa dziesma . Lai nu kaa , lai jums veicas arii turpmaak . Protams , visiem nekad neizdabaasiet , bet ir tachu arii iespeeja izsleegt radio vai klausiities citas stacijas , kuru peedeejaa laikaa ir saradushaas ljoti daudz , bet , ne visur taas ir iespeejams dzirdeet. Veel varbuut nedaudz par Tirgu , raidiijumam cepuri nost , tik nesaprotu , kaapeec taa persona (zelta kroniishu kolekcionaars) var tirguu piedaavaat entaas lietas , bet citi tikai vienu ? Domaaju , ka saprataat par ko runaaju . Zjeel, ka nedzirdu vairs puteklju suuceeja Kirbi tirgoni , bija jau taa pierasts , ka bez vinja tirgus shkjiet nepilniigs . Ha , ha , haaaa …. Ar cienju Uldis .

Daina

January 4th, 2014 at 10:22 pm    


viss lielākais paldies latvijas radio par to lai skan.par to ka dod iespējas klausīties ne tikai latvijā,bet ārpus tās
sveicieni radio 2.
kur var dzirdēt pēdējo raidīju 04.01.14 Lielā Vēstuļu Balle atkārtojumu…
vienmēr esmu klausījusies,bet šoreiz darbiņā tajā laikā atrados/..
sveicieni visiem.

TV

January 6th, 2014 at 9:24 am    


Latvijas Radio raidījumu programmas arhīvs var palīdzēt. Sīkāk http://www.latvijasradio.lv/program/

...

January 30th, 2014 at 3:40 pm    


Vai varētu atsūtīt šodienas dziesmu sarakstu , visas kas ir skanējušas.
Paldies jau iepriekš!

Haris

March 8th, 2014 at 3:40 pm    


Piekrītu Saivai par 100 %-! Baibai tāda pielīdējas balss-!! Nepatīkama. Slēdzu āra radio=!!

Ieva

April 1st, 2014 at 7:51 pm    


jautājumiņš.
vai varētu atsūtīt šodien skanējušo dziesmu sarakstiņu. tā no 20:00 – 22:00 vakarā. viena drausmīgi iepatikās, bet nekādi nespēju viņu sameklēt.
paldies. 🙂

TV

April 9th, 2014 at 10:05 am    


Jautājiet vai skatiet arhīvu http://lr2.latvijasradio.lv/. Lai izdodas!

Pēteris

October 21st, 2014 at 8:35 am    


Labdien!

Kāpēc nevar internetā iegūt savienojumu ar Latvijas radio 2. http://WWW.lr2.lv šī saite nedarbojās. http://lr2.latvijasradio.lv
arī never lr2.
Ar cieņu Pēteris.

TV

October 22nd, 2014 at 11:18 am    


Mēģini tagad!

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *