Latvijas Radio 3 – Klasika

Latvijas Radio ir nacionāla mēroga radiouzņēmums, kas dibināts 1925. gada 1. novembrī. Šobrīd tas nodrošina četras pamatprogrammas un vairākas mākslinieciskās struktūrvienības, kas guvušas augstus sasniegumus savās darbības jomās.

Latvijas Radio 3 – Klasika ir klasiskās mūzikas raidstacijā Latvijā – klasiskā, mūsdienu, pasaules un džeza mūzika, kultūras raidījumi, ziņas. Tikai Klasikā skan latviešu oriģinālmūzika un latviešu mūziķu ieskaņojumi no koncertzālēm un Radio fonotēkas unikālā arhīva.

Latvijas Radio 3 – Klasika tiešraidē interneta radio ir dzirdama caur Windows Media Stereo, Windows Media Mono, WinAmp AAC, WinAmp MP3 un Real Media.

Klausīties Latvijas Radio 3 – Klasika:

Windows Media Stereo: mms://lr3w.latvijasradio.lv/pplr3 – Īpaši piemērots Windows lietotājiem.

Windows Media Mono: mms://lr3ws.latvijasradio.lv/pplr3s – Īpaši piemērots mobilā interneta lietotājiem, kuriem jāmaksā par lejupielādes daudzumu.

WinAmp AAC: http://lr3mp0.latvijasradio.lv:8006/listen.pls – AAC Winamp lietotājiem.

WinAmp MP3: http://lr3mp0.latvijasradio.lv:8004/listen.pls – MP3 Winamp lietotājiem.

Real Media: http://www.latvijasradio.lv/realaud/klasika.ram – Real Media lietotājiem.

Klausies Latvijas radio 3 – klasika, kurā iespējams dzirdēt gan klasisko, gan mūsdienu mūziku, kā arī ziņas un interesantus kultūras raidījumus.

Latvijas radio 3 – klasika mājas lapa: www.klasika.latvijasradio.lv

Latvijas radio 3 – klasika programma un radio arhīvs: www.latvijasradio.lv/program/3/2010/index.htm

Latvijas Radio 3 (LR3) klasika

Latvijas Radio 3 – Klasika ir Latvijas Radio stacija, kas sāka raidīt 1996. gadā. Tajā visu diennakti dzirdami vispasaules klasiskās un džeza mūzikas ieraksti. Latvijas Radio 3 ik nedēļu klausās kādi 57 tūkstoši cilvēku (2014. gada ziemas dati). LR3 izceļas ne tikai ar citās stacijās nedzirdamo un šeit atskaņoto mūziku, bet arī dažādiem raidījumiem, kas tajā iezīmē mūzikas vēsturisko kontekstu. LR3 ir Latvijas Sabiedrisko Mediju sastāvdaļa, tādēļ tas ir nesen ieguvis jaunu mājaslapu un, līdz ar to, arī publisko seju.

LR3 Klasika – programma, cilvēki

LR3 klausāmas gan vispasaules kultūras ziņas, gan ar mūziku saistīti raidījumi. Katru dienu klausāmas ziņas, kas vēsta par aktuālākajiem kultūras notikumiem Latvijā un pasaulē. Vairākas reizes dienā dzirdams raidījums “Neakadēmiski”, kas stāsta par pagātnes populārās un klasiskās mūzikas zvaigznēm un korifejiem. Savukārt “Odiseja” un citi raidījumi sniedz klausītājiem ieskatu mūzikas vēsturē. Protams, jāmin arī klasiskās mūzikas ieraksti un tiešraides, kas iespējamas dēļ LR3 dalības starpautiskos projektos.

LR3 strādā 22 radio žurnālisti, kas arī rada LR3 pieejamo saturu un mājaslapā, kurā atrodami raidījumu ieraksti un teksts, saturu. Starp atpazīstamākajām personībām LR3 jāmin Edgars Raginskis, Gita Lancere, kā arī Ināra Ancāne un citi. Tas ir viens no specifiskākajiem, interesantākajiem radio Latvijā, un, domājams, ka tas sāks pulcēt arvien vairāk klausītāju.

Mājas lapā atradīsi arī drošas uztveramības zonas Latvijā, kas dod iespēju klausīties Latvijas radio 3 lieliskā kvalitātē ne tikai internetā, bet arī esot ceļā, mājās vai kur citur, kur ir pieejams radio!

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *