Latvijas Šlāgerkanāls

Latvijas Šlāgerkanāls ir 2009. gadā dibināts šlāgermūzikas kanāls, kurā iespējams klausīties tautā iemīļotos šlāgermūzikas pionierus. Tas 24 stundas diennaktī šlāgermūzikas cienītājiem piedāvā vērot tradīcijām bagātās Latvijas šlāgermūzikas videoklipus. Šis kanāls ir pieejams Lattelecom Interaktīvajā televīzijā un Interneta TV. Savā ziņā Latvijas Šlāgerkanālu var uztvert kā vainagojumu šlāgermūzikas attīstībai Latvijā, jo līdz šim tā bija nedaudz margināla parādība, kuru “nopietnie” mūzikas kanāli atļāvās parādīt vienu, divas reizes nedēļā, iespējams, četros no rīta.

Ko piedāvā Latvijas Šlāgerkanāls

Latvijas Šlāgerkanāls savukārt piedāvā klausītājiem diktēt savus noteikumus, jo kanāla programmēšana – dziesmu pasūtīšana un vispār pašreizējā atskaņošanas saraksta veidošana – ir pilnībā skatītāju ziņā, ļaujot ar SMS starpniecību dziesmas izvēlēties klausītājiem. Kanāla formāts ir gauži vienkāršs – tajā tiek pārraidītas tikai dziesmas. Lai gan, ja projekts vairāk sarosīsies, pastāv varbūtība sagaidīt arī vai nu pārraides no šlāgermūzikas festivāliem, vai topus un līdzīgas pārraides.

Šlāgermūzika

Šlāgermūzika ir neatņemama estrādes un zaļumbaļļu sastāvdaļa, kas plašākai publikai pazīstama ar tādu grupu kā “Sestā jūdze”, “Apvedceļš”, “Čigānzēni”, “Novadnieki”, “Klaidonis” un daudzu citu daiļdarbiem. Šeit jāsaka, ka šlāgermūziku grūti ievietot kādos mūzikas kanonos, jo, žanriski to var uzskatīt, piemēram, var uzskatīt gan par Eiropas kantrī, gan par estrādes dziesmu turpinātāju. T.i., šlāgeris ir pastāvīgs žanrs, kurā jaušama spēcīga citu žanru ietekme, tāpēc atsevišķus izpildītājus nosaukt par šlāgerizpildītājiem nevar, drīzāk kādā žanrā var ievietot konkrētu dziesmu, nevis izpildītāju.

Interesants ir arī šlāgermūzikas izpildītāju vizuālais tēls, kurā nereti jaušami kantrī elementi – piemēram, kovboju cepures un citi ASV dienvidu štatiem piederīgi elementi. Jāsaka, ka šlāgermūzika Latvijā, kaut gan paņēmusi savu vārdu no vācu vārda un vācu mūzikas stila, ir ar savu atsevišķu stilu, kas dzīvo tautas atmiņā. Katrs šlāgerus ir dzirdējis savās pirmajās zaļumballēs, un nekļūdīsies tas, kurš teiks, ka šlāgeris mēdz pārkāpt mūzikas robežas tik tālu, ka to var uzskatīt arī par dzīvesveidu (tas gan mēdz notikt arī ar citiem mūzikas stiliem). Latvijā šī mūzikas stila piekritēji nav tālu jāmeklē – visu vasaru lielākajās pilsētās notiek šlāgermūzikas festivāli (piemēram, Saulkrastos, Saldū, Smiltenē un citur), kas pulcē vecus un jaunus šīs mūzikas un arī labas laika pavadīšanas cienītājus.

Kur skatīties Latvijas Šlāgerkanālu

Iesakām skatīties Latvijas Šlāgerkanālu Lattelecom Interaktīvajā un Interneta televīzijā. Ne tikai tāpēc, ka tā pašlaik ir vienīgā iespēja, kā to skatīties, bet tāpēc, ka Lattelecom bez šī unikālā kanāla piedāvā arī kvalitatīvu televīziju atslodzes brīžiem, kad gribas kaut ko nedaudz nopietnāku par saulaino, bet brīžiem arī salkano šlāgermūziku. Interaktīvā televīzija sniedz skatītājam lielāku kontroli par to, kā skatīties televīziju, bet Interneta televīzija sniedz brīvību, ļaujot vērot (un arī klausīties!) televīziju jebkur, kur vien sirds kāro.

Komentāri (1)

Ģirts

November 30th, 2013 at 9:06 pm    


Paldies par šo iespēju, ko esat radījuši Latvijas šlāgeru mūzikas cienītājiem, bet ieteikums izveidot kādu mājas lapu kur būtu ērtāk apskatīt visu jūsu piedāvāto Latvijas šlākerkanāla mūzikas biblotēku ar visiem kodiem. Piemēram vēlos vairākas dziesmas izvēlēties – ieejot bibliotēkā atrodu dziesmas un pēc kodiem pieprasu sev vēlamās dziesmas, nevis kā ir tagad – skatoties kanālu lasot skrejoslu, lai sagaidītu savas vēlamās dziesmas kodu, ja protams tā dziesma vispār ir jūsu rīcībā. Cerams ka sapratāt ko es ar to biju domājis… ja kas rakstat, izskaidrošu savu domu ar pirkstiem 🙂

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *