MEGOGO

MEGOGO ir platforma televīzijas kanālu un pieprasīta satura (seriālu, filmu, koncertu) translācijai. Faktiski tā ir tiešsaistes alternatīva kabeļtelevīzijai, interneta televīzijai un nelegālai filmu lejupielādei. MEGOGO uzsāka darbību 2014. gada novembrī, un pašlaik platforma ir sākumstadijā, piedāvājot tiešsaistes saturu gan datorā, gan planšetdatoros, gan televizorā. MEGOGO bez maksas pieejama Latvijas publiskās apraides kanālu straumēšana – pieejami LTV1, LTV7, Re:TV, OTV un RigaTV24 kanāli. Ārpus Latvijas platforma darbojas jau kopš 2011. gada novembra, rādot filmas, seriālus un ļaujot skatīties televīziju internetā jau vairāk nekā 15 valstīs. Pašlaik tas ir pieejams visā pasaulē, atšķirībā no, piemēram, Lattelecom televīzijas, kuru skatīties iespējams tikai ar Latvijas IP adresi.

Kas pieejams MEGOGO?

Kas attiecas uz saturu – MEGOGO jau tagad pieejams vesels lērums filmu. Abonējot pakalpojumu par 5€, iegūstat pieeju vairākiem tūkstošiem filmu, seriālu, multiplikācijas filmu un pārraižu. Piedāvāto filmu vidū ir ne tikai jaunākie Holivudas grāvēji, bet arī plašs pasaules kino – gan klasikas, gan ne tik zināmu filmu – repertuārs. Lai gan pašlaik pieejami tikai Latvijas publiskās apraides kanāli, platformas veidotāji apgalvo – drīz tikšot panākta vienošanās par vēl kādu 50 kanālu apraidi.

Starp citu, MEGOGO piedāvā arī visnotaļ plašu Latvijas kino klāstu – iespējams noskatīties gan dažas klasikas (Ezera sonāti, Ciemos pie bagātās kundzes, u.t.t.), gan jaunākās kinofilmas, tajā skaitā Rīgas sargus un citas pēdējo gadu filmas. Īpaši jāizceļ pieejamais surdotulkojumu klāsts, kas ļauj cilvēkiem ar dzirdes problēmām skatīties multiplikācijas filmas. Tāpat pieejamas arī filmas ar subtitriem, kas arī izmantojamas šādam mērķim. Šajā ziņā pakalpojums patiešām jāuzteic, jo Latvijā līdzīga satura trūktin trūkst.

Tā kā projekts ir nācis no Krievijas, arī lielākā daļa satura ir krieviski, lai gan dažas filmas pieejamas latviski, bet kanāli būšot pieejami arī citās valodās. Vārdu sakot, pats galvenais, jeb saturs, MEGOGO ir pieejams jau tagad. Pašlaik gan projekts ir vēl pārāk jauns, lai pārliecinātos par to, ka tajā būs pietiekami daudz svaiga, interesanta satura, kas spēs noturēt abonentu uzmanību. MEGOGO ir pieejams vairākās ierīcēs – piemēram, “gudrajos” televizoros, spēļu konsolēs, mediju atskaņotājos, viedtālruņos (Windows, iOS un Android platformās), kā arī planšetdatoros. Iespējams visu, ko vien vēlies, skatīties arī datorā.

Lai gan ar saturu, šķiet, problēmu nebūs, pat neesot pārāk kritiskiem, redzams, ka platforma pašlaik atrodas sākumstadijā. Latviskojumi klibo, savukārt straumēšana pašlaik darbojas tikai datorā (un arī tur signāls palaikam pazūd). Tiesa, veidotāji apgalvo, ka šādas problēmas tiks salabotas 2015. gada pirmajā ceturksnī. Tāpēc, pat ja jūs neapmierina pašreizējais MEGOGO piedāvājums, tas tiks uzlabots, tādēļ vērts šādu iespēju paturēt prātā.

Nākotne

Atkarībā no tā, kā pakalpojumam veiksies Latvijas tirgū, abonentiem tiks piedāvātas jaunas iespējas – ierakstīt raidījumus, saņemt atgādinājumus par to, kad rāda kādu no šoviem, kā arī skatīties televīzijas raidījumu arhīvus. Tāpat MEGOGO tiks arī tālāk piemērots Latvijas tirgum un prasībām (cerams, ka īpašnieki parūpēsies par labāku latviskojumu). Ukrainas pakalpojuma versijā pieejami jau kādi 50 kanāli, tāpēc gaidāms, ka arī Latvijā MEGOGO kļūs par nopietnu konkurentu Lattelecom un Baltcom piedāvātajai interneta televīzijai. Iespējams, ka lielākā MEGOGO priekšrocība ir plašāks platformu atbalsts – ne Baltcom, ne Lattelecom nepiedāvā interneta televīziju izmantot arī televizoros, acīmredzot tādēļ, ka pretējā gadījumā šis pakalpojums konkurētu ar viņu pašu piedāvātajiem digitālās vai kabeļtelevīzijas pakalpojumiem.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *