National Geographic

National Geographic ir televīzijas kanāls, kurā varam vērot informatīvas pārraides par dabu, zinātni, kultūru un vēsturi, kā arī dažādus šīm tēmām pakārtotus realitātes šovus. Kanāls savu darbību sāka 1997. gadā, bet Latvijā darbību sāka 2011. gadā. Kanāls ir pieslēgts aptuveni 160 mājās visā pasaulē. Pašlaik tas ir pieejams Lattelecom un citu lielāko kabeļtelevīzijas un digitālās televīzijas pakalpojumu sniedzēju komplektos.

National Geographic filozofija, pārraides un formāts

National Geographic kanālā raida 1888. gadā izveidotās National Geographic Society pārraides. Šī bezpeļņas organizācija tika izveidota ar mērķi palīdzēt dabas aizsardzības un konservācijas projektiem. Kanālā redzamās pārraides atspoguļo tās “vecāku organizācijas” rūpes par dabu.

Populārākās National Geographic pārraides ir, piemēram, “Viking Apocalypse”, kas vēsta par vēsturiskām cīņām, kuras var atveidot ar arheoloģijas palīdzību; “Megafactories” – pārraide par dažādām nestandarta automašīnām un to ražošanu; kā arī, piemēram, “Islands” un “Wild” sērijas, kas apskata dažādu salu vai vietu floru un faunu.

Vēsturiskās, faktuālās pārraides National Geographic dažreiz savijas ar pseidovēsturi (piemēram, tīras spekulācijas par Atlantīdas atrašanās vietu, kā arī lidojošajiem šķīvīšiem) un realitātes šoviem, taču šajā gadījumā “izklaides” pārraižu īpatsvars nav tik liels, kā, piemēram, Discovery Channel gadījumā vai, ja paņemam kādu ekstrēmāku piemēru, tad MTV gadījumā. Kopumā viss raidījumu kopums tomēr paliek uzticīgs kanāla kredo – un, ja arī kāds iebilst pret apstrīdama satura pārraidēm, National Geographic skatītāji paši ir pietiekami izglītoti, lai vērtētu parādīto informāciju.

Kur skatīties National Geographic?

Baltcom un Livas piedāvātajos komplektos National Geographic varam skatīties angļu vai krievu valodā, bet Lattelecom interneta televīzijā – angliski vai krieviski ar subtitriem latviešu valodā.

Raidījums pieejams arī citos Lattelecom televīzijas komplektos – interaktīvajā televīzijā un virszemes televīzijā. Interaktīvā televīzija pievilcīga būs tiem, kas vēlas lielāku kontroli pār to, ko skatās un kad, taču arī interneta televīzijai ir savi bonusi.

Ja izmantojat kādu Lattelecom televīzijas komplektu, iespējams, ka jums jau ir pieejama Lattelecom interneta televīzija. To jūs varat pārbaudīt, ieejot Lattelecom interneta televīzijas mājaslapā. Izdevīgi izmantot Lattelecom interneta televīziju būs tiem, kam nav televizora vai tas ļoti bieži kļūst par strīdus objektu. Izmantot šo lēto televīziju varat savā datorā, planšetē vai viedtālrunī.

Skaties National Geographic un uzzini vairāk par pasauli – savu vienīgo īsto dzimteni.

Komentāri (2)

Gints

August 26th, 2014 at 5:18 pm    


Kāpēc infonetā National Geographic reklāmas rāda Latviski (ar subtitriem), bet, kad iet raidījumi, tad nav subtitri?

TV

September 1st, 2014 at 2:46 pm    


Mēģini ieslēgt vai nomaini operatoru.

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *