Pasaules čempionāts hokejā

Pasaules čempionātu hokejā rīko Starptautiskā hokeja federācija (starptautiskais akronīms – IIHF), un šogad tas notiks jau 79. reizi, norisinoties no 1. līdz 17. maijam. Čempionāts norisināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kura balsojumā par čempionāta norises vietu apsteidza Ukrainu. Pasaules čempionāti hokejā norisinās jau kopš 1920. gada, un, kas zīmīgi, līdz 1968. gadam tie bija Olimpisko spēļu sastāvdaļa. Sākotnēji tas bija vairāk amatieru turnīrs, taču 1976. gadā čempionātu pilnībā atvēra arī hokejistiem no NHL.

Prāga

Pašlaik pasaules čempionāts hokejā ir otrs svarīgākais gada notikums aiz Stenlija Kausa izcīņas. Arī šogad liela daļa izlašu zvaigžņu nepiedalīsies čempionātā, jo paralēli norisinās arī Stenlija Kausa izcīņa NHL. Latvija šogad startēs A grupā, un pirmā izlases spēle norisināsies pret Kanādu. Čempionāta atklāšanas spēlē 1. maijā sacentīsies Čehijas un Zviedrijas izlases. Sagaidāms, ka šo hokeja čempionātu apmeklēs aptuveni 650 000 skatītāju, un visi mājās palikušie, kam nebūs slinkums, to vēros tiešsaistē.

Lai gan pārbaudes spēlēs izlase nav demonstrējusi galvu reibinošu sniegumu, izskatās, ka šī gada čempionāts būs interesants, jo visnotaļ reālistiski būs iespējams cīnīties par 4. vietu, kas pavērs ceļu uz izslēgšanas spēlēm.

Svarīgākais par Latvijas izlases sastāvu

Latvijas izlasē no ierastajiem čempionātu dalībniekiem nespēlēs Zemgus Girgensons, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Mārtiņš Karsums, Jēkabs Rēdlihs, Herberts Vasiļjevs, Juris Štāls un Māris Bičevskis, kā arī Gints Meija. Vēl nav pārliecības par Ronaldu Ķēniņu un Kristeru Gudļevski. Latvijas izlases vārtus, visticamāk, sargās Edgars Masaļskis un Ivars Punnenovs. Kapteiņa pienākumus uzņemsies Kaspars Daugaviņš. Protams, čempionāta laikā sastāvs vēl noteikti mainīsies. Protams, izlasi trenēs Aleksandrs Beļavskis, kurš kā spēlētājs Latvijas izlasi pārstāvējis gan vairākos čempionātos, gan vienās Olimpiskajās spēlēs.

Latvijas spēļu kalendārs A grupā

  • 1. maijs – spēle pret Kanādu;
  • 2. maijs – spēle pret Čehiju;
  • 4. maijs – spēle pret Zviedriju;
  • 6. maijs – spēle pret Šveici;
  • 8. maijs – spēle pret Vāciju;
  • 9. maijs – spēle pret Austriju;
  • 12. maijs – spēle pret Franciju.

Kur skatīties hokeja čempionātu?

Hokeja čempionātu būs iespējams vērot gan internetā, gan televizorā. Latviski hokeju translēs MTG kanāli – TV3, TV5, VSB. Internetā hokejs būs pieejams TV Play portālā, kā arī portālā skaties. Ja šie portāli nestrādās, protams, ir iespējams sameklēt interneta tiešraidi kādā citā valodā, meklējot amerikāņu, krievu vai eiropiešu kanālu tiešsaistes translācijas. Kā katru gadu, būs iespējams vērot hokeja čempionātu arī dažādos sporta bāros un fanu teltīs, kur par labsajūtu rūpēsies alus un uzkodas. Liela fanu telts būs Ķīpsalā pie “Islande Hotel”, taču par mazākiem pasākumiem iespējams uzzināt pie pašiem organizatoriem.

Kā sagatavoties hokeja čempionātam?

Hokeja čempionāts līdzjutējiem ir teju gada notikums, taču malā stāvētāji vīpsnā par fanu skaļumu un rupjo uzvedību. Lai labāk sagatavotos hokeja čempionātam, jāatrod vieta, kurā jūtaties komfortabli un varat vērot hokeju. Alus nebūt nav galvenā hokeja čempionāta sastāvdaļa, taču tas viennozīmīgi var likt jums justies ērtāk skaļā un iereibušā kompānijā. Ļoti svarīgas ir arī uzkodas – visnotaļ latviski ir čipši ar DIPI mērci, taču uzvarētāji ēd ķiploku grauzdiņus ar krējuma mērci. Lai nebūtu problēmu ar skatīšanos tiešsaistē, ieteicams atrast uzreiz vairākas tiešraides. Tāpat pirms hokeja čempionāta sākšanās noteikti jānorēķinās par internetu un televīziju. Fanu atribūtika nav obligāta, taču var iegādāties dažādas taures, lai vienreiz gadā uzvestos tieši tik skaļi, cik gribam.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *