Pirmais Baltijas Kanāls

Pirmais Baltijas Kanāls ir populārs TV kanāls, kas raida krievu valodā. Pirmais Baltijas Kanāls raida cauru diennakti Krievijas un Latvijas ziņas, dažādus raidījumus (arī bērniem), spēles, viktorīnas, šovus un tā tālāk. Daļa no visa minētā Pirmajā Baltijas kanālā tiek rādīta ar subtitriem latviešu valodā. Tātad Pirmais Baltijas Kanāls ir 2002. gadā dibināts kanāls, kas pārraida labāko no kaimiņvalsts televīzijas Первый канал pārraidēm, protams, neaizmirstot arī par reģionālo saturu.

Kur skatīties Pirmo Baltijas Kanālu

Pirmais Baltijas Kanāls (1.Baltijas kanāls) – Первый Балтийский канал (ПБК) ir pieejams ne tikai interneta TV, bet arī interaktīvajā TV pamata pakā un Virszemes TV pamata pakā.

Ko raida Pirmais Baltijas Kanāls?

Pirmais Baltijas Kanāls tiek pārraidīts Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Katrā no šīm valstīm ir arī īpašаs pārraides, kas unikālas tieši šо valstu kanāliem. Kanāls tiek pārraidīts trijās nacionālajās valodās, kā arī krievu valodā. Kopumā šim kanālam Baltijā ir aptuveni 4 miljoni potenciālo skatītāju, ko nodrošina tā plašā pieejamība.

Latvijai unikālās pārraides ir kopā trīs: “Латвийское время” (“Latvijas laiks”), “ЧистаЯ ПОЛИТИКа” (“Tīra politika”) un “Вечернее интервью” (“Vakara intervija”). No šiem raidījumiem jāizceļ “Tīra politika” — 2010. gadā ieviests raidījums saistīts ar pirmsvēlēšanu debatēm. Raidījumu vadīja krievu žurnālists A. Gordons, un tas izcēlās gan ar skandalozu personu, piemēram, A. Lemberga aicināšanu ēterā, gan paša vadītāja izteikumiem publiskajā telpā, kuru sakarā uz pirmsvēlēšanu debatēm izlēma neierasties tagadējais premjers V. Dombrovskis.

Kanālā redzamas arī Krievijas labākās filmas, multfilmas un seriāli. Piemēram, populārais raidījums “Угадай мелодию”, seriāls “Давай поженимся”, kā arī “Понять. Простить” un citi. Tiek rādītas arī filmas, protams, ar uzsvaru uz Krievijas kino klasiku, piemēram, “Kaukāza gūstekne” u.c. populārām padomju laika filmām. Kopumā ne kanāla formāts, ne saturs nav diži atšķirīgs no tā Krievijā bāzētā īpašnieka (Первый Канал), kuru daudzi noteikti ir skatījušies savā pirmajā kabeļtelevīzijas komplektā.

Kur vēl varam skatīties Pirmo Baltijas Kanālu?

Latviski kanālu iespējams skatīties Lattelecom virszemes un interaktīvajā televīzijā. Kanālu iespējams redzēt arī visās kabeļtelevīzijās Latvijā – to nodrošina “VIASAT” Astra 4A satelīts. Kanālu var skatīties arī internetā, Lattelecom piedāvātajā interneta televīzijā.

Pirmais Baltijas Kanāls ir plaši pieejams kanāls, kurš, kaut arī vispopulārākais noteikti ir krievvalodīgo iedzīvotāju vidū, ir ar plašu, daudzpusīgu programmu un raidījumiem. Kanālā, konkrētāk, raidījumā “Tīra politika” bija jūtama sava veida Krievijas roka, taču kopumā tas izceļas ar savu neitralitāti, kas padara to par pievilcīgu arī latviešu skatītājiem.

Pat ja neskaita gadījumus, kad filmas nav tulkotas latviski (piem., 2012. gadā kanālam par to uzlika 1500 latu sodu) vai kad kāds no tur strādājošajiem savdabīgi izsakās par Latvijas valsti, kanāls tomēr ir brīvs no nacionālpolitiskiem ķīviņiem, kas liecina par godīgiem mēģinājumiem atspoguļot situāciju.

Komentāri (3)

Elizabete

November 13th, 2012 at 11:43 am    


Kad šonedēļ rādīs pārraidi Ždi meņa?Neatradu viņu programmā.
Man tas ir ļoti svarīgi,jo esmu šīs pārraides brivprātīga palīdze,un šodien uz pārraidi brauc no Latvijas viena jaunkundze,kura Maskava satiksies ar atrasto tēti! A es to neredzēšu!!!

Tatjana

February 2nd, 2014 at 12:27 pm    


Kad izbegsies reklāmu parraide pa 20.min un man jāmaksā par šam nevaidzīgām reklāmam,musinot vien to pašu ilgstoši. Apnik

Kitija Vicinska

August 14th, 2014 at 8:04 pm    


velos atrast raidiju par zidainiem,ko filmeja rigas dzemdibu nama 2013 g 4 vai 5 decembri.diemzel pa tv neredzeju sava mazula pirmo filmesanos tv.kur to varu atrast.nezinu ka sauca raidijumu

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *