Radio SWH

Radio SWH, kas daudziem saistās ar Freda, Ufo un Andra Zeibota vadītajām “BB Brokastīm”, patiesībā ir pirmā komerciālā atjaunotās Latvijas raidstacija, kas sākusi darbību jau 1993. gadā. Rīgā, kā arī Daugavpilī, Radio SWH raida 105,2 bet Liepājā 105,1 un Ventspilī 105,4 megahercu frekvencē.

Radio SWH vēsture

Pēc dibināšanas 1993. gadā, radio paplašinājās, 1994. gadā nodibinot Radio SWH+ – krievvalodīgajai auditorijai paredzētu staciju. 1999. gadā notika vērā ņemama paplašināšanās, uzņēmumam pēc uzvaras apraides konkursā nodrošinot apraidi arī citās lielākajās Latvijas pilsētās.

2007. gada jūnijā Radio SWH nonāca īru koncerna “Communicorp Group Ltd.” rokās, kas sevī ietver vairāk nekā 40 citas radiostacijas. 2010. gada aprīlī radās pirmās nopietnās problēmas ar darbiniekiem–tad, lai dibinātu Radio 101, no Radio SWH aizgāja dīdžeji Toms Grēviņš un Artis Volfs. Pašlaik radio tiesājas ar bēdīgi slaveno autortiesību pārstāvi “AKKA/LA” par autoratlīdzību apjomu, bet izskatās, ka tiesa ir Radio SWH pusē. Mediju statistikas organizācijas “TNS” dati parāda, ka pašlaik Radio SWH ir piektā populārākā raidstacija Latvijā, ikdienā pulcējot ap 200-220 tūkstošus klausītāju.

Radio SWH raidījumi, mūzika, stils

Darbadienās katru rītu no 07:00-11:00 varam klausīties jau minētās “BB Brokastis”, kas, šķiet, arī ir populārākais Radio SWH raidījums. Andra Freidenfelda un Kaspara Upaciera jeb Freda un Ufo sarunas izbrīna, smīdina un šokē. Viņu raksturu atšķirības un dažreiz gluži ezotēriskie it kā pavisam parastu sarunu galapunkti pievelk visdažādākā dzīves gājuma klausītājus. Turpretim ik stundu raidītās ziņas, kā arī melnā humora tops un dažādi mini-raidījumi piešķir vajadzīgo karkasu šim aizraujošajam rīta raidījumam.

Radio varam dzirdēt arī raidījumus, ko pasniedz citas ar mūziku saistītas personības. Normunds Rutulis un Artis Dvarionas vada dienas un vakara raidījumus. Bez tam, varam dzirdēt arī neskaitāmus tematiskos raidījumus — Paula Timrota auto raidījumu “Raido Kurbuli”, dažādu kino pazinēju vadīto “Labvēlīgā Tumsā”, kā arī Ivara Godmaņa (jā, tā Ivara Godmaņa) vadīto “Saknes”, raidījumu par dažādu mūzikas stilu vēsturi. Vārdu sakot, Radio SWH raidlaiks ir pārpildīts ar kvalitatīvu, saistošu saturu.

Radio SWH dzirdamā mūzika, šķiet, ir klasisks “radio mūzikas” paraugs. Radio spēlē īsas, lipīgas dziesmas, sākot no 80. gadu gotu mūzikas un blūza klasikas līdz pat mūsdienu hitiem un jaukākā no pašmāju mūzikas.

Klausies radio SWH arī internetā iekš interneta radio vai skaties tiešraidi no radio SWH studijas. Sadaļā interneta radio atradīsi saites, lai varētu klausīties radio SWH internetā.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *