Rai Uno

Rai UnoRai Uno jeb Rai 1 ir skatītākais Itālijas TV kanāls, kas pārraida TV šovus, filmas, izklaides raidījumus un citas lietas. Kanāls tika dibināts 1954. gadā, un uz 2014. gada maiju to skatījās 16,24% Itālijas iedzīvotāju. Latvijā tas pieejams pie vairākiem televīzijas operatoriem, piemēram, Baltcom un Lattelecom. Rai Uno ir lielisks veids, kā iepazīt Itālijas kultūru un labāk apgūt šīs dienvidu zemes valdzinājumu. Tas pieejams tikai itāļu valodā.

Rai Uno ir visnotaļ interesanta vēsture – tā kā atjaunošanas darbi pēc 2. Pasaules kara Itālijā gāja ļoti lēni, šis kanāls vairāk vai mazāk saistās ar šo Itālijai grūto posmu. Sākumā tas bija galvenokārt izglītojošs, taču televīzija bija tāds pārsteigums, ka tie, kas varēja to atļauties, pulcēja ap sevi daudz citu skatītāju. Rai Uno pārvērta kafejnīcas miniatūros kinoteātros, kur tā vietā, lai sistu kārtis un plītētu, vīri plitējot strīdējās par to, kuru pārraidi skatīties. Starp citu, centienos ievilināt pie sevis pēc kara demoralizētos itāļus, televizorus pirka pat baznīcas.

Ko skatīties Rai Uno kanālā?

Rai Uno kanālā galvenokārt rāda ziņas, seriālus un retāk arī filmas. Interesanti, ka kanālā diezgan maz var redzēt ārzemju filmas – itāļiem acīmredzot ļoti patīk pašmāju kino. No slavenākajiem seriāliem jāmin Il Commissario Montalbano, La narcotici, Un medico in famiglia, kā arī daudzi citi. Rai Uno, starp citu, pārraida arī abu Itālijas populārāko sporta veidu lielākās sacensības – tie, protams, ir 2F – Formula 1 un futbols. Domājams, ka šis kanāls noteikti jāskatās ikvienam, kam Itālija un itāļu valoda ir tuva.

Rai Uno ir pieejams Lattelecom un Baltcom starptautiskajās pakās. Lattelecom Interaktīvajā televīzijā šī paka pieejama par 2,90 eiro mēnesī, savukārt Baltcom televīzijā informācijas par cenu nav. Kā Lattelecom, tā Baltcom abiem kanāliem nav pieejama ieraksta funkcija vai subtitri. Iepazīsti dienvidu valdzinājumu kopā ar Rai Uno.

Rai 1

Rai 1 Wikipedia

Rai 1 Youtube

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *