Re:TV

Re:TV (Reģionu Televīzija) ir Latvijas reģionālo televīziju savienības kanāls, kas translē reģionālās ziņas, reģionālo televīziju raidījumus un pārraides. Re:TV ir moderna televīzija, skatītājiem nodrošinot tiešraidi internetā un Lattelecom Interaktīvajā un Virszemes televīzijā. Kanāla auditorija ir Latvijas reģionu iedzīvotāji, ārzemēs dzīvojošie latvieši un, protams, ikviens, kuram interesē tas, kas notiek Latvijā ārpus Rīgas. Re:TV raida kopš 2012. gada jūnija.

Re:TV ir nebijis precedents Latvijā. Kopš analogās apraides pārtraukšanas, reģionālā televīzija bija sporādiski skatāma vien kanālā LTV7, taču nesen radītais Re:TV piedāvā 24 stundas diennaktī uzzināt par svarīgāko novados. Televīzijā ir pārstāvēta visa Latvija, nešķirojot rajonus pēc to nacionālajiem, ģeogrāfiskajiem vai materiālajiem apstākļiem. Pamanāmākie raidījumi šajā televīzijā ir novadu (piemēram, Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes) un pilsētu ziņas.

Raidījumos jaušama arī ģeogrāfijas un vispārīgi dabas jautājumu apspriešana; piemēram, neilgi pēc televīzijas tapšanas, tika rādīts mēnešraidījums “Es varu būt zaļš!”, kurā tika apspriestas “zaļas dzīvošanas” perspektīvas Latvijā. Ir pārstāvēti arī zemnieki, kuriem palaikam tiek veltīti raidījumi. Kopumā kanāls ne tikai cenšas apkopot svarīgākos Latvijas reģionu notikumus, bet arī stimulē dažādas iniciatīvas, piemēram, ES finansējuma saņemšanai reģionos. Lai arī kanāls uzsācis darbību nesen, pārsteidz gan satura kvalitāte, gan veiksmīgais formāts, kas ļauj arī cilvēkiem no kaimiņu reģioniem un Rīgas gūt saistošu un daudzpusēju ieskatu citu reģionu dzīvē, tradīcijās un jaunumos. Tiesa, kanāls ir ļoti latvisks: zināms, ka reģionos sastopams lielāks latviešu īpatsvars, taču, piemēram, Latgales vērā ņemamā krievvalodīgo tautiešu minoritāte tiek pārstāvēta pavisam aplinkus. No otras puses, protams, nevar teikt, ka Latvijā trūktu krievvalodīgo auditorijai paredzētu kanālu, taču iebildums no tā savu spēku nezaudē.

Taču kopumā var droši teikt, ka jaunais kanāls ir daudzsološa iniciatīva, no kuras latviešiem gaidāms liels guvums. Ja LTV koncentrējas uz Latviju un tās vietu vispārīgi (un lielākie notikumi Latvijā notiek Rīgā), tad Re:TV “samazina” savu tvērienu, apskatot konkrētākas, mazākas lietas, parādot, cik raiba un cik daudz maziem brīnumiem pilna ir visa Latvija.

Re:TV iespējams vērot internetā, kā arī Lattelecom Interaktīvajā televīzijā un izmantojot Virszemes televīzijas ekonomisko paku. Uzzini to, kas ir svarīgs, jauns un vēl tikai top arī pārējā Latvijā, skatoties jauno un veiksmīgo Re:TV kanālu.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *