Rīga TV24

Rīga TV24 ir rīdziniekiem domāts kanāls, kas apskata aktuālāko Rīgā un pie tās robežām. 2014. gada 1. janvārī šī televīzija kopā ar Ogres televīziju (OTV) un Re:TV nonāca bezmaksas apraidē, aizvietojot LNT un TV3, kas kļuva par maksas apraides kanāliem. Kanāla kredo ir “katram rīdziniekam dot iespēju ar televīzijas satura veidošanu savu dzīvi padarīt labāku”. Kanāls ir pieejams ne tikai virszemes apraidē, bet arī internetā – kanāla mājaslapā, kā arī Lattelecom interneta televīzijā. Liela daļa kanāla raidījumu, tajā skaitā Latvijas ziņas, pieejama YouTube.

Rīga TV24

Rīga TV24 ir kabeļtelevīzijas operatora Baltkom un Latvijas ziņu aģentūras LETA veidots kanāls, darbību sācis 2006. gadā kā TV24. Laikam ejot, šis projekts “izčibēja”, un tagad TV24 iepriekšējā mājaslapa tiek pāradresēta uz Rīga TV24 mājaslapu. Arī ziņas par LETA sadarbību ar šo kanālu vairs nav atrodamas; zināms vien, ka informāciju par Rīgas un ārzemju notikumiem kanālam nodrošina BalticNewsService un AssociatedPress. Par kanāla piemērotību bezmaksas apraidei norisinājās plašas diskusijas, norādot uz, piemēram, TV24 kanālā pārraidīto oriģinālraidījumu kvalitātes trūkumu.

Ko rāda Rīga TV24?

Rīga TV24 pārraida ziņas, dokumentālās filmas, kā arī citas informatīva rakstura pārraides. Lielu daļu raidlaika aizņem tiešraides ar pasaules svarīgākajiem notikumiem. Kanālā 3 reizes dienā pārraida ziņas – 9, 12 un 16 – pa pusstundai. Jaušams uzsvars uz sporta ziņām, kas rada jautājumu – vai bezmaksas apraidē šādu nišu jau neieņem LTV7? Par labu kanālam, jāmin, ka intervijas bieži sniedz cilvēki, kas nodarbojas ar Latvijas valstij svarīgiem jautājumiem, piemēram, ziņu pārraidēs parādās izglītības speciālisti, sportisti, zinātnieki un citi svarīgu nozaru pārstāvji. Tāpat interesants ir raidījums “Preses klubs”, kurā notiek daudz ēverģēlību, piemēram, astrologu viedokļu paušana par Facebook panākumiem, kā arī Olgas Rajeckas padomi gaļas kūpinātājiem.

Tāpat dažus jautājumus liek uzdot personāls; lai gan skaidrs, ka Rīga TV24 ir tendēta uz jauniešu auditoriju, tādēļ likumsakarīgi, ka tajā strādās arī jaunāki cilvēki, piemēram, nereti redzami gluži uztraukušies jaunieši, kas liek domāt par zināmu profesionalitātes trūkumu. Tāpat jāpiemin satura atkārtojumi, kas aizņem kādu ceturtdaļu raidlaika. Vārdu sakot, šķiet, ka uztraukumam par Rīga TV24 piemērotību bezmaksas apraidei, tas ir, nodokļu maksātāju sponsorētai apraidei, ir gluži taustāms pamats.

Kur skatīties Rīga TV24?

Rīga TV24 iespējams skatīties pie visiem lielākajiem kabeļtelevīzijas operatoriem, piemēram, Baltkom, Livas un Lattelecom. Tāpat, kā jau minēts, ir iespējams Rīga TV24 vērot kanāla mājaslapā, kā arī interneta televīzijā. Ja vēlaties vērot šo kanālu Lattelecom televīzijā, varat izmantot arī interaktīvo televīziju, lai veiktu raidījumu ierakstus. Tāpat kanāls pieejams arī Virszemes televīzijā, ko iespējams pieslēgt lielākajā daļā Latvijas.

Komentāri (1)

evalds

June 15th, 2014 at 9:23 am    


vel kautko stulbaku neesmu redzejis ka tv24 salasnas savakusies pretigi skatities ,kretinu nacionalistu bars

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *