RTG International TV kanāls

RTG International jeb Russian Travel Guide International ir populārzinātnisks Krievijas kanāls (pieejams arī angļu un, kas interesanti, arī turku valodā), kurā iespējams iepazīties ar kaimiņzemes dabu, kultūru, paradumiem, virtuvi un vēl daudz ko citu. Nedaudz pārstāvētas arī citu kultūru aktivitātes un intereses. RTG International raida visu diennakti, un tajā ir pieejams daudz oriģināla satura. Kanālā nav reklāmu. Latvijā tas pieejams pie vairākiem televīzijas operatoriem. Kopumā tas pieejams pie vairāk 500 kabeļtelevīzijas operatoriem Neatkarīgo Valstu Savienībā.

Ko skatīties RTG International?

Kā jau minēts, RTG galvenā tēma ir Krievijas dabas, vēstures un kultūras apskats, izrādot mazāk un vairāk zināmas vietas, ļaudis, notikumus. Dokumentālās pārraides ir ļoti augstā līmenī, un kanāla eklektiskā pieeja ļauj vismaz kaut nedaudz pietuvoties tam, kas tad īsti ir mūsu milzīgā kaimiņvalsts. Kanālā var iepazīt, piemēram, Sahalīnas pussalas pirmiedzīvotāju paražas, prezidentālo bibliotēku Maskavā, pareizticīgo svētkus, mocekļus, vēsturi, utt. Kanāla galvenā mērķauditorija ir, protams, vīrieši, taču kulinārie raidījumi var interesēt arī sievietēm. Domājams, ka biežāk kanālu izvēlēsies abonēt krievvalodīgie iedzīvotāji.

Kuplā skaitā ir arī aktīvas atpūtas apskats, piemēram, makšķerēšana, kalnos kāpšana, u.c. aktivitātes ir pārstāvētas kuplā skaitā. Skatītāji var piedalīties arī jaunu vietu izpētē – jo, lai gan iezīmēta kartē, visa Krievija vēl nav apgūta, un diez vai to vispār ir iespējams izdarīt. Protams, tā kā RTG ir krievu kanāls, uzreiz rodas jautājums – kura intereses tas īsti pārstāv? Par laimi, jāsaka, ka šajā gadījumā – krievu tautas, nevis V. Putina, tādēļ kanālu skatoties uzzināsim daudz kā jauna par kaimiņzemes bagātībām, ne par to, cik visi kaimiņiem apkārt ir slikti.

Kur skatīties RTG International?

RTG International Latvijā pieejams krievu un angļu valodā, un to var skatīties gan Lattelecom, gan Baltcom televīzijā. Citur, šķiet, kanāls nav pieejams. RTG International Lattelecom televīzijā ir pieejams Interaktīvās televīzijas Krievijas pakas abonentiem, savukārt Baltcom televīzijas abonentiem tas pieejams ‘Vīru pakā’. RTG International var parādīt, ka, lai redzētu ko brīnumainu, nemaz tik tālu nav jābrauc – tepat kaimiņos ir gana daudz interesanta.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *