SAT 1 izklaides TV kanāls

SAT 1 ir Vācijas izklaides kanāls, kas paredzēts vecāka gada gājuma cilvēkiem. Tajā galvenokārt tiek pārraidīti sporta lielākie notikumi, kā arī dažādi notikumu apskati un Talk-šovi. Kanāls parādījās 1984. gadā kā PKS un sākumā bija pieejams tikai aptuveni 1200 mājsaimniecībām Ludvigšāfenes pilsētā. 1985. gadā to pārsauca par SAT, un pašlaik tas ir viens no populārākajiem Vācijas kanāliem.

Lai gan pārsvarā  SAT 1 pārraida jau minētos sporta notikumus un dažādus apskatus, kanāls ir arī plaši pazīstams dēļ saviem slavenajiem oriģinālseriāliem. Sākumā kanālā tika pārraidītas vecas filmas, spēļu šovi amerikāņu seriāli. Tāpat SAT 1 rādīja arī vācu versiju “Laimes ratam” – Glücksrad, kas gan vairs netiek rādīts. Kanāls pieejams tikai vācu valodā. Savā popularitātes zenītā SAT 1 ir pulcējis vienlaikus vairāk nekā 20 miljonus skatītāju, taču šādi gadās tikai svarīgu sporta notikumu laikā.

Ko skatīties SAT 1?

Kad nenorisinās kāds svarīgs sporta notikums, pārsvarā SAT 1 var skatīties seriālus, ziņas, kā arī realitātes šovus. No pašlaik skatāmajiem seriāliem jāmin ārzemju Criminal Minds,vācu Mein dunkles Geheimnis, Anwälte im Einsatz, Auf Streife, kā arī Stalker. Palaikam tiek parādīti arī ceļojumu šovi, savukārt piektdienās un otrdienās, kā arī sestdienās vakaros tiek rādītas filmas (SAT 1 savā ziņā ir bijis piemērs LNT un TV3 formātam), kas ietver gan romantisko kino, gan klasiku, gan trillerus, gan komēdijas no visas pasaules.

SAT 1, kā jau teikts, galvenokārt paredzēts pieaugušo auditorijai, un patiešām – multenes tur neatrast, savukārt seriāli galvenokārt ir drāmas vai trilleri (protams, kā jau vācu televīzija, tajā pārraida arī Komisāru Reksi). Tāpat nav īpašas jēgas skatīties to, ja nezina vācu valodu, jo subtitru šim kanālam pašlaik nav. SAT 1 formāts ir visnotaļ tipisks televīzijai, taču kanāls iekarojis savu popularitāti ar F-1, UEFA Čempionu līgas, kā arī Pasaules kausa futbolā translācijām. SAT 1 tātad varētu saukt par ģimenes televīziju, kura gan paredzēta vakariem, kuros atvasīte guļ vai ir treniņos un kungs ar kundzi sēž pie televizora, īpaši daudz par neko nerunājot un nedomājot.

Kur skatīties SAT 1?

SAT 1 pieejams Lattelecom Interaktīvajā televīzijā (starptautiskajā pakā) un citur.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *