Top 5 pelnošākie cilvēki pasaulē

Nav noslēpums, ka daži cilvēki, tas ir, cilvēki, kas nav mēs, varētu burtiski peldēties naudā, ja viņiem to iegribētos. 2014. gads vieniem bijis ļoti naudīgs, citiem atkal – ļoti bēdīgs. Lai vai kā, jau sen skaidrs, ka dažu miljardieru peļņa ir lielāka, nekā Latvijas valstij, un drīz vien būs jāgaida ziņas, ka arī vērtības būs līdzīgas. Šajā rakstā apskatīsim tos uzņēmējus, kam 2014. gadā veicies vislabāk, apkopojot datus no Wealth-X.

Džeks Ma

Džeks Ma 2014. gadā nopelnījis 18,5 miljardus ASV dolāru, taču jārēķinās, ka tik milzīgs peļņas kāpums noticis tādēļ, ka viņa vadītais internetveikals Alibaba (un tā ķēde) pagājušgad veica sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO), kura laikā Alibaba kļuva par vispieprasītāko sākotnējo piedāvājumu pasaules vēsturē. Salīdzinājumam – Latvijas gada budžets ir ap 7 miljardi eiro.

Vorens Bafets

Vorens Bafets, kurš vislabāk pazīstams kā investīciju fonda Berkshire Hathaway izveidotājs, nopelnīja 13,5 miljardus ASV dolāru. Lielāko daļu no viņa ienākumu pieauguma var norakstīt uz viņa investīciju fonda akciju cenas kāpumu. Tās pašlaik ir vienas no dārgākajām akcijām, kas pagājušā gadā sasniedza $222,000 par vienu akciju.

Bils Geitss

Bils Geitss, protams, visiem labi zināms kā Microsoft dibinātājs, vēl joprojām ir bagātākais cilvēks pasaulē. Geitsa naudasmaks esot pieaudzis par 10,5 miljardiem, un, ja vien viņš nebūtu tik daudz sapelnījis, Vorens Bafets jau būtu viņu apsteidzis kā bagātākais cilvēks pasaulē!

Marks Cukerbergs

Arī Marka Cukerberga vārds nav divreiz jāatkārto, jo Facebook dibinātājs ir viens no jaunākajiem un perspektīvākajiem biznesmeņiem visā pasaulē. 2014. gadā viņš nopelnīja 8,4 miljardus dolāru, Facebook izplešoties arvien vairāk un iestiepjoties visā pasaulē.

Patriks Drei

Patriks Drei (Patrick Drahi) ir viens no mazāk zināmākajiem uzņēmējiem, kas 2014. gadā nopelnīja 5,1 miljardu ASV dolāru. Viņš ir vienīgais eiropietis šajā topā, lai gan arī – Patriks ir dzimis Marokā un viņa senčos ir gan francūži, gan ebreji. Viņa darbības joma ir telekomunikācijas, konkrētāk, franču uzņēmuma Altice vadīšana.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *