TV 1000 filmu TV kanāls

TV1000 ir filmu kanāls, kas Baltijas valstīs un Latvijā ienācis kā TV1000 East. Kanālā pārraida godalgotas filmas no visas pasaules un kinofestivāliem. Paša TV1000 pirmsākumi meklējumi Skandināvijā, kur tagad tas pieejams kā Viasat Film. Šo nosaukumu kanāls ieguva 2012. gadā. Latvijā to sāka raidīt 2003. gadā, un tagad kanāls pieejams pie gandrīz visiem digitālās un kabeļtelevīzijas operatoriem. Lattelecom pakalpojumu klāstā tas pieejams “Viasat Filmas” kanālu pakā, tiesa gan – tikai interaktīvajā televīzijā. Kanālu pārraida angļu un krievu valodā.

Kanāls pieder MTG, kas ir īpašnieks arī daudziem citiem Latvijas kanāliem, piemēram, TV3 un LNT. Interesanti, ka kanāls bija viens no pirmajiem, kuru sāka raidīt ar satelītu. Tas ietilpa to 16 kanālu vidū, kurus raidīja no Astra 1A satelīta – pirmā Astra sērijas satelīta pasaulē. Tā kā Latvijā TV1000 pieejams tikai komplektā ar citiem kanāliem, jāatgādina, ka pārējie kanāli, kas nāk līdzi TV1000, ir TV1000 Action, kurā var skatīties spriedzes filmas, TV1000 Russkoje Kino, kurā skatāmas Krievijas filmas, kā arī TV1000 premium – jaunākajām Holivudas filmām veltīts kanāls.

Ko skatīties TV1000?

TV1000 ir tīrs filmu kanāls ar maz reklāmām. Plaši pārstāvēts ir gan Holivudas, gan Eiropas kino, taču orientālo filmu kanālā ir pamaz, lai gan nevarētu teikt, ka arī pieprasījums pēc tām būtu milzīgs. Bieži filmas ir tikai gadu vai divus vecas, taču neizpaliek arī kino klasika un filmas no 90. un 2000. gadiem. Piemēram, nesen TV1000 rādīja “Bada spēles”, oskaroto filmu “12 gadi verdzībā”, kā arī, piemēram, mazāk zināmu 2000. gada spriedzes filmu “Neredzamais cilvēks” un daudzas, daudzas citas.

Lai gan pārstāvētas visu žanru filmas, vairāk kā citas te redzēsit Holivudas drāmas un spriedzes filmas. Neizpaliek arī komēdijas un daļēji dokumentāls kino, taču pilnībā dokumentālu kino šeit neatrast – tikai pilnmetrāžas filmas, kuras vairumā gadījumu pabijušas kādā kino festivālā. TV1000 piedāvājums atgādina nedaudz jaunāku “Lielo filmu” versiju, kuras kādreiz piektdienu vakaros rādīja kanālā LNT. Kopumā kanāla piedāvājums ir daudzveidīgs, interesants, lai gan neizpratni var radīt tas, ka pietrūkst informatīva rakstura pilnmetrāžas filmu, kā arī tiek nepelnīti atstātas novārtā multiplikācijas filmas.

Kur skatīties TV1000?

TV1000 ir pieejams lielā daļā komplektu, ko piedāvā televīzijas operatori, taču daži populāri TV operatori, piemēram, Baltcom, kanālu nepiedāvā. Lattelecom Interaktīvajā televīzijā TV1000 pieejams latviešu un krievu valodā ar subtitriem latviešu vai lietuviešu valodā. Tādējādi ir iespējams skatīties filmu oriģinālvalodā ar subtitriem sev vēlamajā valodā. Diemžēl labākās Interaktīvās TV iespējas šim kanālam netiek piedāvātas – izpaliek iespēja attīt raidījumu uz sākumu, kā arī arhīva funkcija vai raidījuma ierakstīšana.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *