TV Centr International

TV Centr International (ТВ Центр) ir Krievijas ziņu kanāls. TV Centr International tiek pārraidīts kopš 2005. gada un ir pieejams 24 stundas diennaktī visu nedēļu. Tā programmā ir iekļautas ziņas, mākslas filmas – gan Padomju kino klasika, gan ārzemju kino pērles, gan jaunākās ārzemju filmas, – kā arī dokumentālas pārraides. TV Centr International ir pieejams arī Latvijā pie lielākajiem kabeļtelevīzijas operatoriem.

Pārraides, to saturs, telekompānija

Šis kanāls pieder Maskavas pilsētas mērijai, taču tā internacionālā versija mazāk koncentrējas uz notiekošo Krievijas galvaspilsētā (protams, jāmin, ka jebkuras politiskās ziņas būs vairāk vai mazāk pakārtotas Jurija Lužkova, Maskavas mēra un kvēla V. Putina atbalstītāja, vēlmēm). Bet, politiku pie malas, kanāls tika pirmo reizi raidīts 1997. gadā, bet sākumā minētais 2005. gads ir tikai internacionālās versijas dzimšanas gads. Tā auditorija Krievijā ir aptuveni 3 procenti, kas padara to par 7. skatītāko televīziju mūsu lielākajā kaimiņvalstī.

Kanālā pārraida gan aktuālās ziņas, gan TV šovus, gan visu pārējo, ko parasti pārraida Krievijas televīzijas. TV Centr International “galvaspilsētas pārraide” saucas “Город Новостей”, un tiek pārraidīta divas reizes dienā. Ziņas savukārt tiek pārraidītas trīsreiz dienā, savukārt pārējais laiks ir atvēlēts pārraidēm un mākslas filmām. Savukārt reizi dienā var redzēt gan multfilmu pārraides, gan tautas mākslinieka, slavenā komponista A. Žubina raidījumu, kurā varam gūt ieskatu pavisam lieliska cilvēka dzīvē. Bieži tiek pārraidītas arī mākslas un dokumentālās filmas.

TV Centr International, tāpat kā viss krieviskais Latvijā, nekad nav izsprucis no politikas važām, taču šajā gadījumā to ir pārsteidzoši maz: pēdējā laikā lielākais “skandāls”, kas saistīts ar šo kanālu, ir bijis tikai EP deputātes I. Vaideres vērojums, ka kādā televīzijā tiek pārraidīts pārāk daudz Krievijas, nevis Eiropas ziņu. Tas gan nenozīmē, ka kanāls būtu apolitisks, taču tas noteikti ir lielisks tam, lai gan Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji, gan tie, kam Maskavā ir bizness vai radi, varētu sekot līdzi tam, kas notiek laikam vissvarīgākajā pilsētā, kas atrodas nemaz ne  tālu no Latvijas robežas.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *