TV5 Rīga

Kanāls TV5, kādreiz pazīstams kā TV Rīga, ir krievvalodīgs ziņu kanāls, kas darbību sāka jau 1996. gadā, bet 1999. gadā to uz diviem gadiem pārtrauca, atgriežoties jau kā TV5. Vairākas reizes mainot īpašniekus, TV5 nu pieder koncernam Modern Times Group, kam pieder arī TV3 un LNT telekanāli. TV5 ir pieejams aptuveni 80% Latvijas, tiesa, 2010. gadā beidzis bezmaksas apraidi un tagad iekļauts tikai maksas pakās.

TV5 repertuārs – seriāli, filmas un (dažreiz) skandalozi raidījumi

TV5 vienmēr ir izdevies piesaistīt gan skatītāju, gan likumdevēju uzmanību ar pretrunīgiem viedokļiem, pārraidēm un to vadītāju izteikumiem un rīcībām. Piemēram, 2009. gada beigās TV5 bija jāsamaksā 1000 latu par ēterā izskanējušo naida kurināšanu (par to atbildīgi bija skatītāji, kuru zvanus pieņēma ēterā). Bez tam, dažādos raidījumos nav tikusi nodrošināta sinhronā tulkošana valsts valodā, kas savukārt bieži rada problēmas tiem, kas vēlas šajā kanālā runāt latviski.

Kaut arī TV5 vienmēr ir pārstāvējis krievvalodīgo intereses, tajā ir arī latviešiem saistošas pārraides. Piemēram, Криминал+ ir viens no retajiem raidījumiem Latvijā, kas apskata tieši ziņas par noziedzības pasauli, bet raidījums Без цензуры ar daudz apspriesto vadītāju Andreju Mamikinu vēl joprojām apspriež jautājumus, kas svarīgi ikvienam, neatkarīgi no tautības.

TV5 ir pārstāvēti arī krievu kanāli, piemēram, “Ceļa patruļa”, “Sasisto lukturu ielas”, “Mentu kari”, “Marusja” un citi. Filmu repertuārā bieži varam redzēt PSRS zelta laiku kinofilmas. Kopumā ar saturu šim kanālam lieku problēmu nav, ja neskaita “TV Shop” reklāmraidījumus, ko rāda pa dienu.

Kur un kā skatīties TV5?

TV5 ir pieejams gandrīz visu kabeļtelevīzijas operatoru standartpakās, kā arī Lattelecom interneta televīzijā. Kā jau minēts, kanāls ir pieejams lielākajā Latvijas daļā.

Lai arī bieži latvieši skatās uz TV5 raidījumiem – tas ir, tajos paustajiem viedokļiem – pavisam šķībi, nevar noliegt, ka tas, ka Latvijā kāds pārstāv krievvalodīgo intereses, noteikti stiprina krievu kā Latvijas minoritātes pašapziņu. Pat ja gadās pa zilumam, pa stipram vārdam vai vienkārši nīgram tonim, TV5 kā nacionālo minoritāšu televīzijas nozīmi nedrīkst novērtēt par zemu.

TV5 TV kanāls

TV5 ir daudzveidīgs kanāls, kas pārstāv krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju intereses. Tas ir izklaides kanāls, kurā vērojami seriāli, sporta spēles (piem., 2013-2014. gada Rīgas “Dinamo” mājas spēles), kriminālās hronikas, kā arī dokumentālās filmas. Vēsturiski kanāls ir bijis pionieris realitātes šovu atveidē, tur, piemēram, risinājās tādi realitātes šovi kā “Fabrika”, “Talantu aģentūra”, “Sapņu sala” un citi. Raidījumam “Bez Cenzūras” ir pielikts punkts, tāpat kā, šķiet, arī kanāla politiskajiem pūliņiem.

TV5 iespējams skatīties pie visiem lielākajiem televīzijas operatoriem Latvijā, piemēram, Baltcom, Livas un Lattelecom. Izmantojot Lattelecom televīzijas pakalpojumus, varat TV5 skatīties datorā, televizorā un arī viedtālruņos un planšetdatoros (interneta televīzija).

Komentāri (4)

ivars

May 18th, 2013 at 3:31 am    


tikai bezmaksas TV

TV

January 28th, 2014 at 1:42 pm    


Atjaunināts saturs!

Boļeslavs-Pēteris Skabs

April 28th, 2014 at 8:05 pm    


Vai nu es esmu tik dumjš vai TV5 arhīva variantā , piemēram ; nebiju tai laikā mājās kad tiek rādīts man iemīļots seriāls.
Bet pēc tam es viņu neprotu atrast kā noskatīties?

TV

April 29th, 2014 at 5:44 pm    


Aplūkojiet interaktīvās TV video instrukcijas un atrodiet iemīļoto seriālu 🙂

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *