Voless un Gromits: Vilkatruša lāsts

Multiplikācijas filma “Voless un Gromits. Vilktruša lāsts” ir kārtējais stāsts, jau zināmās aprindās leģendārajai multfilmai par Volesu un Gromitu. Pirmoreiz tā ir pilnmetrāžas filma. Šoreiz abi varoņi cīnās ar trušiem pirms lielajiem dārzeņu svētkiem. Viss norit veiksmīgi līdz brīdim, kad ciematā sāk uzdarboties Vilktrusis – milzīgs radījums, kuru nav iespējams uzveikt, izmantojot parastos līdzekļus. Kā jau kārtīgā filmā, šeit ir arī mīlas stāsts – divu vīriešu cīņa par sievietes sirdi – baronesi Totingtoni.

“Voless un Gromits: Vilkatruša lāsts” ir 2005. gada Lielbritānijas un ASV animācijas filma, kuras režisori ir Stīvs Bokss un Niks Parks. Filmas pirmizrāde notika 2005. gada 4. septembrī Sidnejā. Filma 2005. gadā ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu kategorijā “Labākā animācijas filma”. Labi pavadīts laiks, interesanti tēli un teicams humors – gan lieliem, gan maziem.

Viens no neatlaidīgajiem baroneses preciniekiem – Viktors Kvartermains – ir vienīgais tēls visā filmā, kurš nolēmis no trušiem atbrīvoties vecmodīgi – ar šaujamo. Bet otrs ir viens no galvenajiem varoņiem Voless. Visas filmas laikā, protams, ir redzami trusīši, kas nebūt neizskatās ļaundabīgi. Starp aktieriem, kas ir ierunājuši tēlus, ir vairākas zvaigznes. Volisu ierunājis Pīters Selis (Peter Sallis) – tiešām unikālas balss īpašnieks.

Filmā ir izmantotas ainas un citāti no Matriksa, Sarkanā Barona un citām mums labi zināmām un populārām filmām un tēliem. Te plaši izmantoti jau zināmi tēli un leģendāras personības, kā arī simboli – sākot ar baznīcu atribūtiem un beidzot ar daudzās filmās skatītu dramatisku momentu vai atdzīšanās mīlestībā utt. klišejām.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *